Analytik varuje před možnými útoky na burzy s kryptoměnami

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nedávný hackerský útok na burzu Coincheck nebyl ani prvním a prý nemá být ani posledním. Přesně to si myslí analytik Nicholas Colas. Útok na tuto burzu nám má prý být varováním, jelikož je dost možné, že by se letos s útoky mohl roztrhnout pytel. Z toho důvodu je potřeba zvážit, kde budete držet své kryptoměny.

Hackeři si budou vybírat burzy i nadále

Nicholas Colas, analytik a spoluzakladatel DataTrek Research, v rozhovoru pro CNBC uvedl, že si je téměř jistý, že Coincheck není poslední napadenou burzou.

“Myslím si, že tento útok jen podporuje fakt, že kryptoměny mají před sebou ještě dlouhou cestu. A nemyslím tím pouze základní zabezpečení. Tohle s jistotou nebyl poslední útok na krypto burzy.”

Colas se později vyjádřil i k jiným chybám, jichž se dopustila Coincheck burza. Zároveň vás chceme upozornit, abyste se takovým chybám vyhnuli i vy.

“Držet 100% svých kryptoměn online je velmi nerozumné. Neplatí to jen pro instituce, ale i pro individuální investory.”

Nezáleží na tom, zda máte v kryptoměnách 100 eur nebo 1 milion. Musíte mít na paměti, že pokud držíte kryptoměny na burzách, nevlastníte k nim privátní klíč. Pojďme se tedy alespoň ve zkratce podívat na to, kde byste měli své kryptoměny nejlépe držet, pokud chcete zvýšit jejich bezpečnost.

Kde kryptoměny uchovávat?

Možností se nabízí hned několik. Pokud s nimi chcete aktivně obchodovat, tak burzy jsou jednou z možností. Ať už Bittrex, Coinbase nebo Binance. Je však ale potřeba dávat velký pozor na to, že na dlouhodobé držení jsou i nejnebezpečnější. Je tomu zejména kvůli podobným útokům, jenž se přihodily Coinchecku.

Pokud byste chtěli rychlou a bezpečnou peněženku, tak vám doporučujeme například Waves Wallet. V článku o ní naleznete všechny potřebné informace. Nicméně, pokud budete chtít své kryptoměny držet ještě bezpečněji, nabízejí se možnosti jako hardware peněženky Trezor nebo Ledger Nano S.

V případě těchto peněženek však třeba říci, že podporují pouze určitý počet kryptoměn. Jsou přitom ale výrazně bezpečnější, neboť k nim vlastníte privátní klíč. Tím pádem, pokud ho neztratíte nebo vám neukradnou celou hardware peněženku, bude vaše investice stále v bezpečí.

Závěr

Útok na Coincheck nemusí být vnímán jen v negativním světle. Upozorňuje totiž burzy na to, že neustálý vývoj bezpečnosti je potřebný. Třeba ale připomenout, pokud si své kryptoměny necháte na burze na delší dobu, jako byste hackery zvali k jejich zmocnění. Pokud tedy nemusíte, snažte se mít své kryptoměny na hardware nebo papírových peněženkách.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarin

Mohli byste sepsat clanek o papirovych penezenkach dostupnych pro zname meny. Dekuji

Denisa Falta

V některém z dalších článků se tomuto tématu budeme také věnovat.

spot_img