Bezpečná, rychlá, levná peněženka – Waves Wallet [NÁVOD]

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Sháníte šikovnou webovou peněženku? Waves Wallet je hodně dobrá volba. Zvládne Waves tokeny posílat kdekoliv, dobíjet se pomocí BTC, ETH, LTC – nebo tyto měny posílat v Waves síti mezi sebou za 0,25 kč. V Online beta klientovi zůstal bohužel jeden problém, který se má brzy vyřešit (posílání mimo síť Waves).

Pokud si nevíte rady, jak založit Waves peněženku, máme pro vás jednoduchý návod.

Pozor: Přečtěte si před zasláním jakýchkoliv peněz celý článek! Pokud si nejste jistí, radši zkuste nejdříve menší částku pro ověření. Neneseme žádnou zodpovědnost za chyby a vzniklé škody. Nesete je pouze vy, buďte proto obezřetní.

Jděte na stránku wavesplatform.com a klikněte na Online Client (Beta).

start-waves-wallet

My jsme zvolili nového Online Clienta (Beta) – klasický klient funguje jako rozšíření do Chormu (ještě nebyl aktualizován na verzi s novým designem a DEX).

Začínáme zakládat Waves Wallet

waves-dex-wallet-1

 

Vyplníme heslo (nějaké silné) a zvolíme avatara (obrázek).

Heslo si zapište a uschovejte – ideálně offline (na papír) – budete se jim přihlašovat

waves-dex-wallet-zalozeni-2

Nyní je třeba zálohovat SEED – Back up Now

SEED je klíč, kterým můžete kdykoliv a kdekoliv peněženku obnovit (otevřít). Nesmí se dostat do rukou nikomu jinému než vám, nebo osobě, která má mít k těmto penězům přístup.

waves-wallet-backup

  • Vlevo  – Varování, jak zacházet se SEEDEM apod.
  • Uprostřed – Opište si jen pro sebe na papír SEED (pečlivě uschovejte).
  • Vpravo – Vyklikejte slova ze SEEDU v pořadí, jak jste si je zapsali

waves-wallet-seed

Pozor! Pokud někdo získá váš SEED, nebo jej ztratíte – jste bez peněz!

Potvrďte checkboxy (zaškrtávátka)

waves-wallet-dex-checkbox

Waves Wallet je nyní založen a zálohován

Vaší Waves adresu vždy najdete vlevo po kliknutí na avatara. Můžete si zde zaslat Waves třeba z Bittrexu. Adresu peněženky si uložte, budete se pomoci ní a hesla přihlašovat do platformy.

poslani-waves-do-walletu

Nabití Waves Walletu jinou měnou

Pokud ještě nemáte Waves, můžete si zde zaslat jinou měnu a tu pak zobchodovat. My jsme zkusili Litecoin, stejným způsobem nabijete na wallet i Bitcoin, Ethereum…

litecoin-nabiti-waves-wallet

Zaslání BTC, LTC a ETH mimo Waves síť

Pozor! Tato peněženka umožňuje zasílat kdekoliv pouze měnu Waves. Bitcoin ani LTC, apod prozatím z této online peněženky mimo Waves síť (třeba na Bittrex) nepošlete. Provizorní situace má ale řešení.

Bitcoin, Litecoin a ostatní měny (které nejsou postavené na Waves) můžete prozatím vybrat mimo Waves síť (zaslat na Bittrex) pouze pomoci staršího Waves Lite Clientu (Chrome) – tlačítko Withdraw.

Waves Online Betě prozatím tlačítko Withdraw chybí. Bitcoin, Litecoin, apod. který máte v online Beta Walletu můžete zasílat pouze mezi peněženkami Waves. Případně lze směnít BTC, LTC, ETH (směnárna DEX je součástí walletky) na Waves tokeny a poté už zaslat kdekoliv.

Potřebujete li vybrat přímo BTC, LTC, ETH mimo Waves síť (Bittrex, Mycelium…) je již zmíněný starší klient Waves Lite (Chrome) a tlačítko Withdraw prozatím jedinou možností.

Vysvětlení tlačítka send a withdraw:

Withdraw – Pokud chcete poslat BTC, LTC, ETH mimo síť Waves (směnárna Bittrex, Walletka, cokoliv), budete muset použít právě toto tlačítko. Toto tlačítko v Online beta aplikaci prozatím chybí!

Send – Měnu Waves tímto tlačítkem pošlete na jakoukoliv peněženku Waves, včetně směnáren jako Bittrex, apod. Zašlete jim i BTC, LTC, ETH na libovolnou Waves peněženku (pouze v síti Waves) – poplatek je pouze 0,001 Waves!.

Obrovská výhoda (Send): Posílání si mezi sebou BTC, ETH, LTC v síti Waves vás vyjde na 0,25 kč a trvá vteřinu. Oproti posílání třeba BTC v BTC síti, kde bude transakce trvat půl hodiny a stát 250 Kč.

Návod na Waves DEX směnárnu – součást Walletky

V odkaze najdete návod na použití decentralizované burzy Waves Dex. Obchodujete na ní přímo z bezpečí vaší peněženky.

Jestli chcete nakoupit nějaké kryptoměny, ale nevíte, jak na to, připravili sme pro vás tento článek.

Závěr

Až na chybějící Withdraw tlačítko je beta zmáknutá skvěle. Pokud si zde chcete poslat své Waves z libovolné směnárny, bude to bez problému. Bez komplikací si zde “nabijete” i BTC, LTC, ETH na obchodování. Jedinou vadou na kráse je prozatím chybějící možnos vybrat přímo BTC, LTC, ETH… Můžete se s tím prozatím smířit a provádět pouze výběry pomocí Waves nebo si stáhnete Waves Lite Clienta, odkud BTC, LTC, i ETH pošlete kamkoliv.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kovárna

Díky za pěkný návod 🙂 a odkud se potom přihlásím do peněženky? Díky za odpověď 😉

spot_img