SEC prošetřuje desítky kryptoměn

0
(0)

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) začala prošetřovat desítky kryptoměn. Pro agenturu Bloomberg to potvrdila ředitelka výkonné divize komise Stephanie Avakian.

Prohlášení Avakianové přichází po několika tiskových zprávách z února tohoto roku, kdy SEC poslala předvolání společnostem, které jsou podezřelé z porušování zákonů v rámci jejich aktivit v oblasti Initial Coin Offering (ICO).

Ředitelka divize dodává:

„Jsme velmi aktivní a očekávám, že budeme odhalovat a vyšetřovat stále více a více.“

SEC podala už 50 žalob

V průběhu uplynulého roku SEC zvýšila svoji pozornost a zároveň i opatření vůči společnostem zaměřeným na kryptoměny. Digitální měny spadají totiž to v USA pod zákon o ochraně cenných papírů. Podle agentury Bloomberg podala komise od září 2017 již více než padesát žalob proti společnostem zabývajícími se digitálními měnami.

Tip redakce: Přečtěte si náš článek Tři základní pilíře budoucnosti kryptoměn.

Americká komise pro cenné papíry a burzy vydala 7. března prohlášení, v němž připomíná krypotoburzám a směnárnám, že jejich činnost spadá pod jurisdikci a právní dosah jejich komise. Výsledkem bylo nařízení, že všechny obchodní platformy, které se zabývají digitálními měnami se musí zaregistrovat jako burzy.

Regulace zůstávají nejasné

Navzdory všemu zůstává regulační rámec týkající kryptoměn v USA stále značně nejasný. Hlavní právník a vedoucí rizik společnosti Coinbase, Mike Lempres, uvedl, že vedoucí finanční orgány se stále nedokáží dohodnout na povaze digitálních měn.

SEC je považuje za cenné papíry, Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) za komoditu, vládní agentura pro daně, Internal Revenue Service (IRS) za majetek a nakonec Úřad pro finanční trestné činy (FinCEN) za oběživo.

Závěr

Vypadá to tak, že ještě uplyne nějaký čas, než se vládní orgány USA dohodnou, jak postupovat v oblasti regulací. Nedávno jsme pro vás připravili sérii článků o přístupu jednotlivých zemí k digitálním měnám. Budeme rádi, pokud ji přečtete kliknutím na odkazy níže.

Přehled regulací kryptoměn ve světě – USA a Kanada
Přehled regulací kryptoměn ve světě – Asie
Přehled regulací kryptoměn ve světě – Austrálie a Afrika
Přehled regulací kryptoměn ve světě – Spojené království a Evropská unie

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img