Tři základní pilíře budoucnosti kryptoměn

0
(0)

Vedoucí výzkumu ve společnosti CoinDesk Nolan Bauerle o budoucnosti kryptoměn či blockchainu ani v nejmenším nepochybuje. Přinášíme jeho pohled na tři klíčové pilíře, na kterých, dle jeho slov, digitální měny stojí a stát budou.

Kryptoměny jako majetek

V poslední době jsme svědky několika více či méně úspěšných snah vlád a politiků o regulaci kryptoměn. Prim drží pravděpodobně Čína, která nejprve vydala zákaz pro ICO, následně zavedla opatření proti těžbě Bitcoinu a nakonec zavedla celostátní zákaz přístupu (internetového i mobilního) ke všem věcem týkajících se obchodování s kryptoměnami. Na firemní úrovni, ve snaze zabránit podvodům, začal Facebook blokovat reklamy na Bitcoin a ICO.

Navzdory těmto překážkám Bauerle poznamenal, že díky enormnímu nárůstu povědomí o kryptoměnách a zároveň jejich masivnímu rozšíření koncem minulého roku, by je už nikdo neměl označovat za pomíjivé.

“Lidé nyní kryptoměny vnímají jako něco digitálního, unikátního, nezkopírovatelného a nezfalšovatelného. Já bych je označil jako fyzické vlastnictví.”

Na základě připravovaných regulačních opatření si Bauerle myslí, že v USA by se kryptoměny časem mohly dostat pod ústavní ochranu vlastnického práva.

Lidský kapitál určuje budoucnost kryptoměn

Bauerle je přesvědčený, že digitální měny tu s námi budou i v dalším desetiletí.

“Oblast kryptoměn k sobě přitahuje mnoho významných inovátorů. Vidím velké nadšení, inteligenci a lidský kapitál, což považuji za základní věc pro zdravé fungování.”

Decentralizace a s ní spojené přenesení technologie do rukou více lidí, bude zcela jistě vést k inovacím a dostupnosti kryptoměn. Do roku 2020 dojde podle Bauerleho k “přerozdělení a transformaci” kryptoměn, což bude mít za následek vznik nových oblastí, kde se budou moci uplatnit.

Technologie má obrovský potenciál

Technologie digitálních měn ovládá všechno od elektronického bankovnictví až po digitální podpisy. Jednoduše řečeno, zašifruje a dešifruje zprávy tak, aby se k nim dostal pouze ten jednotlivec, kterému jsou zprávy určené.

Na závěr Bauerle dodává:

Bitcoin je nejrozsáhlejší nasazení šifrovací technologie v dějinách světa.”

Závěr

Bauerleho vyjádření mají svá odpodstatnění. Všechny uvedené aspekty jsou již neoddělitelnou součástí digitálních měn. To, jak tato technologie postupuje každým dnem vpřed a stává se stále více populárnější, si můžete přečíst v našem článku, kde se o ní vyjadřují investoři z Wall Street.

Zdroj:
forbes.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img