Čína má údajně zablokovat všechny webové stránky nabízející ICO a kryptoměny

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Čína má údajně zablokovat všechny webové stránky související s obchodem s kryptoměnami a ICO, a to včetně zahraničních platforem. Zároveň také vymaže veškeré reklamy na ICO a kryptoměny ze sociálních sítí i webových stránek. 

Zákaz zahraničních webů po zákazu ICO a uzavření domácích kryptoburz

Státní orgány v Číně již zakázaly ICO a uzavřely domácí burzy. To ale nevyřešilo problém s lidmi, kteří mají přístup k zahraničním webům v rámci země. Podle místních médií nyní Čína zablokuje přístup k domácím i zahraničním webovým stránkám, “aby se zabránilo finančnímu riziku.” Čína má dlouhou tradici v blokování nežádoucích zahraničních webových stránek pomocí firewallu, tzv. Velké čínské zdi.

“Zahraniční transakce a úniky před regulacemi byly obnoveny,”

uvedl článek, který cituje South China Morning Post.

“Rizika stále existují, jsou podněcována nelegálními emisemi, a dokonce i prodejem podvodných nabídek typu pyramid.”

Nový, přísnější postoj Pekingu, který veškeré činnosti související s kryptoměnami účinně zakazuje nebo blokuje, má za cíl přerušit ICO a obchodování s těmito virtuálními měnami, jenž bylo v Číně velmi rozsáhlé. Šílenství mezi drobnými investory vedlo k obrovské nestabilitě cen a několika hlášeným případům podvodů.

Další rána pro Bitcoin a kryptotrhy

Nejnovější zprávy z Číny přicházejí v době, kdy na tom Bitcoin není úplně nejlépe. Po poklesu pod hranici 8 000 dolarů se Bitcoin mírně zotavil a znovu se vrátil k růstu během neděle a pondělí. Nyní ale došlo opět k poklesu a aktuální cena se pohybuje kolem 7,500 dolarů (v době psaní tohoto článku).

Další negativní zprávy z dnešního dne tomuto trendu také přispívají.

Pokud se zpráva potvrdí a opravdu dojde k naprostému zákazu obchodování a reklam na ICO i kryptoměny v Číně, tak nás nejspíš čeká další propad ceny. Otázkou je, kam až to bude.

Zdroje:
http://www.scmp.com/business/banking-finance/article/2132009/china-stamp-out-cryptocurrency-trading-completely-ban
http://fortune.com/2018/02/05/bitcoin-china-website-ico-block-ban-firewall/
https://cointelegraph.com/news/ban-complete-china-blocks-foreign-crypto-exchanges-to-counter-financial-risks
www.ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img