Tři velké banky zakázaly platby svými kreditními kartami za kryptoměny

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Tři velké banky, Bank of America, JP Morgan Chase a Citigroup, už také oznámily zákaz nakupování Bitcoinu a dalších kryptoměn na jejich kreditní karty. Kryptotrhy opět zareagovaly prudkým poklesem. 

Banky i vydavatelé karet

Podle agentury Bloomberg začala Bank of America blokovat nákupy kryptoměn už v pátek. Banka JPMorgan udělala totéž v sobotu. Citigroup rovněž tvrdí, že nepovoluje nákupy kryptoměn na úvěr. Další dva vydavatelé kreditních karet, Capital One a Discover,  oznámili své zákazy již dříve. To znamená, že všech pět největších vydavatelů kreditních karet oznámilo nebo zavedlo zákazy nákupu kryptoměn.

Omezení rizik a praní špinavých peněz

Podle vyjádření bank je hlavním cílem opatření snížit finanční i právní riziko svých klientů. Dle agentury Bloomberg je dalším důvodem i to, aby byly výše uvedené instituce schopny dostát závazkům o hlášení případných pokusů o praní špinavých peněz.

Nepoužívejte úvěry pro investice do kryptoměn

Mánie obklopující kryptoměny na konci loňského roku totiž motivovala mnoho malých investorů k tomu, aby využívali kreditní karty jako pákové nástroje, a ti si tak kupovali více kryptoměn, než si mohli dovolit. S Bitcoinem, který je zhruba na 50% hodnotě z prosince, jsou mnozí z těchto investorů pravděpodobně pod vodou a brzy nebudou schopni zaplatit za své nákupy.

V Americe je používání kreditních karet daleko rozšířenější než zde, ale i u nás platí, neberte si na investování do kryptoměn žádný úvěr a investujte jen to, o co si můžete dovolit přijít.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marian929

Blázni ti Amíci.. brát si úvěr vpodstatě na vzduch. Zase se jen zvýší počet bezdomovců.

Come

Stejný jako když někdo prohraje peníze v bedně.Taky jen čísla na monitoru….

Tomáš

Myslím si, že je to svobodná volba každého z nás, za co utratíme svoje vydělané či půjčené peníze… nevím, proč by mi měl někdo neustále diktovat co můžu a nemůžu kupovat!

spot_img