Tři velké banky zakázaly platby svými kreditními kartami za kryptoměny

3
bitcoin kreditní karty banky

Tři velké banky, Bank of America, JP Morgan Chase a Citigroup, už také oznámily zákaz nakupování Bitcoinu a dalších kryptoměn na jejich kreditní karty. Kryptotrhy opět zareagovaly prudkým poklesem. 

Banky i vydavatelé karet

Podle agentury Bloomberg začala Bank of America blokovat nákupy kryptoměn už v pátek. Banka JPMorgan udělala totéž v sobotu. Citigroup rovněž tvrdí, že nepovoluje nákupy kryptoměn na úvěr. Další dva vydavatelé kreditních karet, Capital One a Discover,  oznámili své zákazy již dříve. To znamená, že všech pět největších vydavatelů kreditních karet oznámilo nebo zavedlo zákazy nákupu kryptoměn.

Omezení rizik a praní špinavých peněz

Podle vyjádření bank je hlavním cílem opatření snížit finanční i právní riziko svých klientů. Dle agentury Bloomberg je dalším důvodem i to, aby byly výše uvedené instituce schopny dostát závazkům o hlášení případných pokusů o praní špinavých peněz.

Nepoužívejte úvěry pro investice do kryptoměn

Mánie obklopující kryptoměny na konci loňského roku totiž motivovala mnoho malých investorů k tomu, aby využívali kreditní karty jako pákové nástroje, a ti si tak kupovali více kryptoměn, než si mohli dovolit. S Bitcoinem, který je zhruba na 50% hodnotě z prosince, jsou mnozí z těchto investorů pravděpodobně pod vodou a brzy nebudou schopni zaplatit za své nákupy.

V Americe je používání kreditních karet daleko rozšířenější než zde, ale i u nás platí, neberte si na investování do kryptoměn žádný úvěr a investujte jen to, o co si můžete dovolit přijít.

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TomášComeMarian929 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marian929
Host

Blázni ti Amíci.. brát si úvěr vpodstatě na vzduch. Zase se jen zvýší počet bezdomovců.

Come
Host
Come

Stejný jako když někdo prohraje peníze v bedně.Taky jen čísla na monitoru….

Tomáš
Host
Tomáš

Myslím si, že je to svobodná volba každého z nás, za co utratíme svoje vydělané či půjčené peníze… nevím, proč by mi měl někdo neustále diktovat co můžu a nemůžu kupovat!