COVID-19: Roger Ver, „Ježíš Bitcoinu“ nebere koronavirus vážně, čelí vážné kritice

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Regulační úřad v Singapuru schválil licence pro čtyři digitální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět pohořel u ATH hranice • Grayscale nyní spravuje 12,6 mld. USD v kryptoměnách • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Svět se nyní nachází v krizi kvůli pandemii koronaviru. I v kryptosvětě se ale najdou lidé, kteří koronavirus stále považují za chřipku. Ať jde o počet úmrtí nebo podobné symptomy. I když koronavirus probíhá u jednotlivých lidí různě, není úplně na místě jej brát na lehkou váhu.

Méně úmrtí než sezónní chřipka

Roger Ver („Ježíš Bitcoinu“) se ocitl pod palbou kritiky poté, co zveřejnil velmi necitlivý tweet ohledně pandemie koronaviru.

Tato osoba, stojící za za Bitcoin Cash (BCH) si myslí, že pokud se koronaviru obáváte, měli byste se sami izolovat, protože od začátku roku 2020 zatím způsobil méně úmrtí než sezónní chřipka.

Porozumění parabolickému růstu

Někteří členové kryptokomunity si nebrali servítky a odpovídali na tweet četnými útoky “ad hominem”, namířenými na Vera.

Objevily se také odpovědi na úrovni od lidí, kteří naléhali na kryptomilionáře, aby pochopil, že počet případů exponenciálně roste. Americký špičkový odborník na infekční choroby, Anthony Fauci, předpovídal, že pandemie COVID-19 by mohla skončit v USA úmrtím asi 200 000 lidí.

Přeci jen, ze všech lidí je to právě Ver, který by měl chápat sílu parabolického růstu, protože již v roce 2011 začal investovat do Bitcoinu.

Ostatní kryptoskeptici

Ver není jedinou prominentní osobností v oboru, která se pokusila zlehčit nebezpečí, které koronavir představuje. Poté co opustil Bitcoiny, narážel kryptobaron John McAfee neustále na Twitteru na doomsayery COVID-19. V jednom ze svých tweetů říká, že lidé jsou jen manipulováni hysterií.

Legendární rizikový kapitalista a bitcoinový zastánce Tim Draper se domnívá, že „mnohem více lidí“ zemře na ekonomický pád, než na samotný virus.

Závěr

I když je k dispozici dostatek informací, stále se najdou lidé, kteří tuto nákazu podceňují. Je zvláštní, že lidé, kteří by měli umět číst v grafech, nedokážou předpovědět průběh této pandemie. Jedná se o věc, na kterou nebyl svět připraven. Co si o tom myslíte vy?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře