Bitcoinová síť neustále roste i přes aktuální cenové výkyvy

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nedávný cenový pád byl pro bitcoiny a jejich těžaře velmi špatný. Cena bitcoinů se od té doby nedokázala dostat zpět a bojuje mezi cenovou relací 6 000 – 7000 dolarů, ale i přes to se bitcoinová síť stále zvětšuje. Zde je sedm důvodů, proč tato síť neustále roste.

Provádění většího množství transakcí

Z dlouhodobého hlediska počet bitcoinových transakcí stále roste. Od začátku roku se jejich denní počet zvýšil z 295 000 na poslední maxima 340 000.

Zatímco počet transakcí za posledních několik dní zaznamenal pokles, při pohledu na všechny časy v grafu lze vidět, že pokaždé, když dojde k významnému poklesu počtu transakcí, dojde poté pomalu k ještě většímu zvýšení.

Efektivnější bitcoinové transakce

Když úrovně transakcí dosáhly během tržního selhání vrcholu, burza Coinbase zjistila, že je obtížné provádět transakce jménem svých zákazníků. Výsledkem bylo zahájení dávkování transakcí.

Dávkování je proces, kdy jsou transakce kombinovány dohromady, aby se vytvořila jedna složitější transakce. Tím se snižuje napětí na bitcoinové síti a uvolňuje se prostor pro všechny ostatní.

Podle jednoho analytika byl nedávný pokles bitcoinových transakcí něčím, co by mělo síť zrychlit a zlevnit.

Na bitcoiny bylo převedeno mnohem více peněz

Podle aktuálních dat se množství peněz v amerických dolarech, pohybující se v bitcoinové síti, od začátku roku zvyšuje. Denní objem transakcí se zvýšil z 640 milionů USD na nedávné maximum 1,9 milionu USD, což je nárůst o 200%.

Stálá poptávka po bitcoinových těžebních strojích

Těžařský průmysl bitcoinů v současné době bojuje. Rychlost hašování bitcoinů, neboli výpočetní výkon udržující bezpečnou síť, klesl. Těžaři totiž nyní síť opouštějí, jelikož jsou ceny nižší a práce tudíž méně zisková. A to se může ještě zhoršit s nadcházejícím bitcoinovým halvingem, jenž je nastaven na snížení příjmů na polovinu.

Ale i přes to všechno jsou těžební stroje bitcoinů stále žádané. 23. března oznámil těžařský hardwarový gigant Bitmain zahájení prodeje svých nejnovějších systémů Antminer S19. První šarže byla vyprodána během několika hodin.

Nárůst bitcoinových peněženek

I přes pandemii COVID-19 a cenový pád počet bitcoinových peněženek neustále roste, což ukazuje, že lidé se stále připojují k síti.

Od ledna vytvořili bitcoineři v síti zhruba 3 miliony dalších peněženek. Současný součet všech bitcoinových peněženek se blíží k 50 milionům.

Každá peněženka nemusí nutně znamenat nového uživatele. Stále to však poukazuje na rostoucí přijetí a využívání bitcoinové sítě.

Nárůst objemu obchodování

Objem obchodování s bitcoiny odráží, kolik lidí obchoduje s kryptoměnou, ať už ji kupují nebo prodávají. A to se v posledních týdnech zvedlo.

Jak ukazuje graf níže, objem obchodu Bitcoinu v USD v polovině března prudce vzrostl a dosáhl přibližně 685 milionů dolarů denně.

Nejde jen o velké centralizované burzy. Objem obchodování s bitcoiny na burze peer-to-peer Local Bitcoins nedávno zažil největší nárůst roku. Na konci února činil objem kolem 491 bitcoinů denně. Do poloviny března se toto číslo zvýšilo na 540 bitcoinů v hodnotě 3,6 milionu dolarů.

Totéž lze vidět po celém světě. Po ukončení venezuelského národního bankovního systému uprostřed koronavirového ohniska se obchodování s bitcoiny v zemi prudce zvýšilo.

Například v Kolumbii se objem obchodování s bitcoiny zvýšil z 289 BTC na 403 BTC během jednoho týdne.

Vyhledávání Bitcoinu na Googlu

Na Googlu se vyhledávání bitcoinů od začátku tohoto měsíce zdvojnásobilo a dosáhlo vrcholu 12. března, když cena bitcoinů klesla o 20%.

Podobný vzor byl také na východě. Počet vyhledávání, souvisejících s bitcoiny, na čínském vyhledávači Baidu se v březnu podle indexu Baidu zvýšil o 183 %.

Závěr

Cana bitcoinů možná padla, ale síť stále pokračuje a naopak se rozšiřuje ještě větším tempem než kdy dříve. Tím se zvětšuje i možnost, že až celá pandemie skončí a svět se vrátí k normálu, cena bitcoinů pomalu vzroste na nová maxima.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře