Je Bitcoin lepším zajištěním než americké státní dluhopisy?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Strach z globální recese kvůli nemoci Covid-19 vede k přesunu aktiv mnoha investorů do bezpečných přístavů, jako jsou americké státní pokladny nebo drahé kovy. Bitcoin a ostatní kryptoměny nejsou pozadu a nabízejí se také jako vhodná alternativa.

Bitcoin padl, dluhopisy stoupají

Během posledních pár týdnů se akciový trh, komodity a kryptoměny zhroutil. Smazaly se tak zisky za začátku letošního roku. Portál Longhash však na svých oficiálních stránkách zveřejnil graf, kde americké státní dluhopisy se oproti ostatním alternativám zachovaly jako bezpečný přístav.

Výnosy minulý týden stoupaly, zatímco akciové trhy klesaly, když investoři panicky prodávali svá aktiva. Investoři tak nalezli svůj vysněný bezpečný přístav právě u amerických státních dluhopisů, ohledně dlouhodobého zajištění aktiv. Vše se ukazuje v tomto grafu.

graf
Zdroj: longhash.com

Mnoho odborníků a analytiků se shodlo, že Bitcoin i drahé kovy klesaly, protože je majitelé museli prodat za hotovost kvůli placení svých účtů. Americké státní dluhopisy však stoupaly z toho důvodu, protože je nelze tak snadno likvidovat.

Bitcoin bezpečná forma uložení

V posledních několika desetiletí si americké státní dluhopisy získaly dobrou pověst jako bezpečná investice díky obrovské síle americké ekonomiky a zdravé měnové politice Federálního rezervního systému (Fed).

USA však aktuálně čelí hospodářské krizi, která může mít velký dopad na celosvětovou ekonomiku. Fed zmírňuje dopady tištěním více peněz, čímž zvyšuje inflaci. Bitcoin se svým přesným počtem mincí přichází jako vhodná alternativa.

Vláda také bere v úvahu digitalizaci měnového systému a CBDC. Stablecoiny se tak mohou jevit jako vhodnou alternativou pro stávající zastaralý systém.

Závěr

Panika z koronaviru Covid-19 smazala zisky za první dva měsíce letošního roku. Svět nyní čelí krizi a mnoho technologických společností v tom vidí příležitost pro digitalizaci a rozvoj technologie blockchain do mnoha odvětví. Kryptoměny z tohoto boje mohou vyjít jako vítězové.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: