Zakladatel Twitteru získal patent na krypto-fiat transakce

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel Twitteru a platební společnosti Square Crypto, Jack Dorsey, získal od amerického patentového úřadu patent a ochranné známky na technologii, která umožní převádět kryptoměny do fiat měn v reálném čase.

Kryptoměnový patent k velké podpoře adopce

Dlouholetý obhájce Bitcoinu, Jack Dorsey, včera získal patent na realizaci transakcí krypto-fiat v reálném čase. Technologie zahrnuje přijetí žádosti o platbu mezi prvním a druhým uživatelem, která specifikuje částku jako fiat nebo kryptoměnu.

Nová technologie společnosti Square tak dokáže přeměnit jednu měnu na druhou, což umožní kupujícím utratit své kryptoměny. Maloobchodníci obdrží svoji zvolenou měnu, o které si předem rozhodnou. Ve zkratce lze zaplatit kryptoměnou a dostat fiat měnu.

Patentová přihláška tvrdí:

„Způsob zahrnuje zahájení prvního převodu hodnoty odpovídající částky prvního uživatele do jednoho nebo více zůstatků druhému uživateli.“

Využití pro maloobchod

Kromě technologie, umožňující převádět kryptoměny na fiat a obráceně, platební společnost Square pracuje na Lightning Development Kit (LDK) pro vývojáře peněženek. Na podobném softwaru tak vývojáři budou moci pohodlně zařadit Lightning Network do svých aplikací.

LDK tak výrazně zjednoduší přidání funkce Lightning do stávajících bitcoinových peněženek ale i do těch nově vytvořených. Umožní podporu více jazyků a aplikační přístup k jedné peněžence a dokáže peněženkám provádět zálohy v cloudové službě.

Square Crypto spolupracuje na nových technologiích s předními vývojáři jako Acinq, Blockstream či Lightning Labs, aby se brzy dostala ke koncovému uživateli.

Závěr

Aby se Bitcoin stal široce používanou globální měnou, je zapotřebí vylepšit jednoduchost, zabezpečení a škálovatelnost této kryptoměny. Projekty, na kterých pracuje společnost Square s ostatními, budou mít za cíl, že platby budou okamžité s téměř žádnými poplatky v rámci sítě. Hotovost se tak rázem může stát přežitkem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře