Twitter se k Libře rozhodně nepřipojí

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Spoluzakladatel a generální ředitel Twitteru a zakladatel a generální ředitel společnosti Square, Jack Dorsey, dal poměrně jasně najevo, že ani jedna z jeho společností nemá v úmyslu podílet se na existenci kryptoměny Libra od Facebooku.

Jack Dorsey

foto
zdroj: en.wikipedia.org

Jack Dorsey tuto skutečnost prohlásil v průběhu rozhovoru s redaktorem Alexem Weprinem z Hollywood Reporter. K rozhovoru došlo 24. října v newyorské pobočce Twitteru. Jack Dorsey uvedl, že Twitter zůstane na míle daleko od projektu Facebooku a jeho stablecoinu Libra, který by měl být spuštěn v roce 2020.

Když Jack Dorsey dostal od reportéra otázku, jestli by Twitter někdy uvažoval o spolupráci na projektu Libra od Facebooku, jeho odpověď byla krátká a vše vypovídající:

„V žádném případě!“

A dále dodal:

„Nic v Libře nemuselo být kryptoměnou pro to, co chtěli dělat.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Dorsey vs. Zuckerberg

Jack Dorsey rovněž reagoval na projev generálního ředitele Facebooku Marka Zuckerberga na Georgetownské univerzitě. Dorsey sdělil, že mnoho Zuckerbergových komentářů vycházelo z americké tradice – téma svobody projevu, cenzury a role, jakou by měly v demokracii hrát technologické platformy.

Zuckerbergův projev rovněž kritizoval čínský přístup k technologickému rozvoji. Dorsey dále uvedl, že pokud si budeme příliš zakládat na tomto konceptu, zbavíme se tak schopnosti experimentovat a rozšiřovat se. Dále vysvětlil:

„Nesloužíme pouze americkému publiku, sloužíme publiku globálnímu.“

Bitcoin je číslo 1

Jack Dorsey je velkým fanouškem Bitcoinu, který již několikrát označil za budoucí měnu internetu. Již v září letošního roku Dorsey uvedl, že Twitter nebude následovat kroky Facebooku a nebude rozhodně zakládat vlastní kryptoměnu.

Dorsey naopak uvedl, že dává přednost použití stávajících otevřených standardů, jako je Bitcoin (BTC):

„Myslím si, že Bitcoin je nejlepší sázka, protože je nejodolnější. Funguje asi 10 let, má skvělou značku a byl již mnohokrát testován. Když se podívám na všechny kryptoměny, které by mohly naplnit roli stát se hlavní měnou internetu, je to u Bitcoinu docela vysoká pravděpodobnost.“

Závěr

Jack Dorsey dal tedy jasně najevo, že neplánuje ani vlastní kryptoměnu a nehodlá ani podporovat stablecoin Libra od Facebooku. Dorsey naopak přes svoji společnost Square investuje do vývoje samotného Bitcoinu. Navíc financuje vývoj aplikace Square Crypto, na což si najal spoluzakladatele Blockstream a vývojáře Bitcoinu Matta Coralla.

Co číst dále?

Letos překonaly Bitcoin pouze dva altcoiny, chcete vědět které?

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře