Jsou Futures Bitcoinu jedním velkým nástrojem pro manipulaci trhu?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V krypto světě existuje názor, že zavedení dvou Bitcoinových futures produktů v roce 2017 uměle ovlivnilo trh. Bylo to totiž poprvé, kdy investoři měli možnost shortovat, a tím způsobili změny, které se nyní projevují.

Futures změnily Bitcoinové prostředí

Podle „Skew Markets“ zlepšily futures produkty zjišťování cen Bitcoinů, zejména v roce 2018. Hlavním důvodem pro to mohly být smlouvy, jako jsou trvalé swapy, které jsou podobné tradičním derivátovým produktům, ale nemají expiraci a proces vypořádání.

“Futures trhy radikálně zlepšily proces zjišťování cen bitcoinů – proces byl odstartován v roce 2018 swapovým produktem pod vedením BitMEX.”

Dvě hlavní institucionální burzy, které uvedly futures na trh, mohly mít pouze jeden výsledek. Ceny Bitcoinu prudce stouply z dnešních 7 500 USD na historické maximum 20 000 USD za méně než měsíc před zahájením futures.

ATH

Futures uvedené na burze Chicago Mercantile Exchange (CME) a ​​Chicago Board Options Exchange (CBOE) byly vydány CFTC 1. prosince 2017 a zveřejněny 18. 12., den poté, co cena Bitcoinů vyvrcholila. Nyní se objevují důkazy o tom, že to byl záměr americké vlády, protože se snažila zabránit tomuto bitcoinovému really.

Podle bývalého předsedy CFTC Christophera Giancarla Trumpova správa praskla bublinu:

“Jeden z nevýslovných příběhů posledních několika let je, že vládní agentura CFTC, Treasury (finanční správa), SEC a tehdejší ředitel National Economic Council Gary Cohn, věřili, že spuštění bitcoinových futures by mělo dopad na bitcoinovou bublinu. A fungovalo to.”

Toto pozoruhodné připuštění přichází poté, co se ukázalo, že Bitcoinové futures manipulují s cenou hlavně dolů, přičemž Bitcoiny padají, než futures vyprší – poslední pátek v měsíci.

Investoři navíc mohou vsadit na pokles cen Bitcoinu, aniž by nějaké BTC vůbec vlastnili.

Závěr

Na konci roku 2017 již k opakování tohoto epického nárůstu nedošlo a je nepravděpodobné, že se tak stane znovu. Co se stane, je pomalejší cenový nárust, jaký jsme viděli tento rok. (Pozn. red.: Jedná se o názor redaktorky)

Co číst dále?

[Zprávy] • Bakkt oznámil BTC opce schválené CFTC • XRP je opravdová měna na rozdíl od Libry • a další novinky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img