USA: Sněmovna v lednu vyzpovídá Zuckerberga na téma Libra

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Finanční výbor sněmovny USA si nedávno ke zpovědi pozval COO Facebooku Sheryl Sandbergovou. Sheryl byla 29. října detailně vyzpovídána na téma plánovaného projektu Facebooku – stabilní kryptoměny Libra.

Dále se objevily zprávy o tom, že byl ke zpovědi vyzván i samotný Mark Zuckerberg. Mark je nyní povinen dostavit se do sněmovny nejpozději do konce ledna 2020.

Libra v popředí zájmu

Finanční výbor vedený republikánkou Maxin Watersenovou nedávno oznámil, že pro něj bude pečlivé prozkoumání projektu Libra během podzimu 2019 mít vysokou prioritu. Součástí důkladného průzkumu bude rovněž plánovaná digitální peněženka Calibra.

Naprostý titán sociálních médií, kterým Facebook je, byl nedávno nucen vyplatit skupiny bojovníků za společenská práva. Částka, jež byl Facebook donucen zaplatit, následovala po obvinění za způsobení diskriminačních praktik na trhu s bydlením, zapříčiněných reklamními aktivitami Facebooku.

Je to jen jeden z řady skandálů, kterým Facebook v poslední době čelil. Není se tedy čemu divit, že zákonodárci v USA si chtějí Libru pohlídat.

Zákonodárci v odporu

Jak je známo z minulých zasedání, Maxine Waters je jednou z významných skeptiček, co se pohledu na projekt Libra týče. Waters se již v minulosti nechal slyšet, že „Facebook v oblasti ochrany soukromých dat uživatelů selhal několikrát a obrovským způsobem, přirovnatelným k Equifaxu,“ a rovněž „umožnil ruským státním hráčům pomocí zaměřené reklamy ovlivnit výsledky prezidentských voleb 2016.“

Waters během června 2019 rovnou navrhla, že by měl být projekt Libra ukončen státním zásahem.

Samotný Zuckerberg během červencových zasedání sám uznal, že „projekt Libra čelí opravdovým nástrahám a problémům. Sektor s penězi je masivně regulovanou oblastí, kde je účelně zabraňováno možnostem praní peněz, financování terorismu a tak dále.“

Závěr

A na co byste se Marka zeptali vy, naši milí čtenáři?
Myslíte, že kryptoměna a digitální peněženka vydaná společností, která prodává uživatelská data podle potřeb inzerentům reklam, může získat vůbec nějakou důvěru společnosti a konečného uživatele? My jsme samozřejmě zvědaví, jak celý projekt dopadne a jakého zájmu se dočká. Konec konců dle výsledku i názorně uvidíme, jak moc si svého finančního soukromí dnešní účastníci digitálního světa váží.
O dalším vývoji vás budeme samozřejmě informovat, takže nás nezapomeňte sledovat na Facebooku, Instagramu či Twitteru.

Čtěte dále:

Youtube hvězda tvrdí, že Bitcoin je tou nejlepší a nejdůležitější investicí

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře