Twitter a jeho vlastní kryptoměna? Jack Dorsey tvrdí, že zatím ne

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Twitter Jack Dorsey, jehož pozitivní vztah k Bitcoinu je všeobecně známý, popřel spekulace o tom, že by se chystala pro danou platformu specifická kryptoměna „Twitter coin“. Dále uvedl, že své úsilí zaměří na propagaci Bitcoinu (BTC).

Kdo je Jack Dorsey

foto
zdroj: en.wikipedia.org

 

  • narozen 19. listopadu 1976 v Missouri, USA
  • americký počítačový programátor a internetový podnikatel
  • v roce 2006 spoluzakládal Twitter s Ev Williamsem, Biz Stoneem a Noahem Glassem
  • v současné době je generálním ředitelem Twitteru
  • zakladatel a generální ředitel společnosti Square, zaměřující se na finanční služby

 

 

 

Bitcoin „number one“

Dne 5. září 2019 v rozhovoru pro australský deník The Sydney Morning Herald Jack Dorsey uvedl, že Bitcoin je stále jeho favoritem a nejpravděpodobnějším kandidátem na to, aby se stal hlavní měnou internetu. CEO Twitteru tehdy poznamenal:

Myslím, že otevřené internetové standardy slouží každému člověku lépe, než ty, které ovládají nebo zakládají společnosti.

Konference v Melbourne

Tento miliardář, jehož sociální síť Twitter má hodnotu 35,11 miliardy USD a digitální platební platforma Square hodnotu 26,48 miliardy USD, vyjádřil opětovně na konferenci v australském Melbourne dne 3. září svou podporu Bitcoinu.

Myslím, že Bitcoin je nejlepší sázkou, protože je nejodolnější. Je tu už 10 let, má skvělou značku a vždy uspěl, i když byl testován různými událostmi.

Na základě těchto argumentů Dorsey poznamenal, že nemá v plánu následovat příklad Facebooku a jeho kryptoměny Libra. A tak se žádný Twitter coin konat nebude, neboť dává přednost použití stávajících otevřených standardů, jako je Bitcoin. V této souvislosti dále uvedl:

Když se podívám na všechny kryptoměny, které by mohly naplnit tuto roli, být nativní měnou pro internet, má Bitcoin v tomto směru největší šanci.

Square Terminal

Dorsey byl v Melbourne rovněž přítomen uvedení Square Terminal, nového hardwarového zařízení, které by mělo být alternativou k těm, které poskytují banky. Město tuto platformu vybralo na základě technických pokroků a ochotě Austrálie na rozšíření digitální ekonomiky.

Square Terminal byl navržen tak, aby konkuroval a předčil velké australské banky vyloučením instalačních, servisních a účetních poplatků. Plánuje se, že toto zařízení bude umístěno do všech obchodů a kaváren, což bude mít největší dopad na spotřebitele. Dorsey sdělil:

V roce 2016 jsme začali pomáhat nejmenším australským podnikům snadno přijímat platby kartou pomocí naší původní čtečky karet Square a nezastavili jsme se tam.

Rosteme s našimi prodejci a zavádíme nový hardware, který je stále snadno přístupný a rychle nastavitelný. Je ale také navržen tak, aby poskytoval větším a složitějším podnikům lepší možnosti při výběru platební platformy.

Závěr

Jack Dorsey je tedy jednoznačně vyhraněn a jeho jedničkou je král kryptoměn – Bitcoin. A z toho důvodu nás ani nemůže moc překvapit, že nemá v úmyslu vytvářet svou vlastní kryptoměnu. Zatím. Otázkou je, jak se Jack Dorsey zachová, pokud bude mít Libra od Facebooku úspěch. A co si myslíte o případném Twitter coinu vy, naši čtenáři? Měl by takový coin úspěch a vydobyl by si postavení na současném kryptotrhu?

Co číst dále?

Jak se vyvarovat začátečnických chyb

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: