Bitcoin by měl být krytý zlatem!

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Známý investor Mark Mobius, který působí zejména na rozvíjejících se trzích, uvedl, že Bitcoin (BTC) by měl být krytý zlatem, aby tak získal nějakou reálnou hodnotu.

Mark Mobius

foto
zdroj: shtfplan.com
  • narozen 17. srpna 1936 v Hempsteadu v New Yorku
  • celým jménem Joseph Benhard Mark Mobius
  • získal tituly BA a MS v oboru komunikace na Boston University a titul Ph.D. v oboru ekonomie na MIT
  • studoval rovněž na University of Wisconsin, University of New Mexico a na Kyoto University v Japonsku
  • pracoval ve společnosti Vickers-da-Costa, byl prezidentem investiční společnosti Trust Company a od roku 1987 působil ve společnosti Templeton
  • v roce 2018 založil společnost Mobius Capital Partners
  • je manažerem fondu rozvíjejících se trhů
  • jako odborník se často objevuje v televizních pořadech a na kanálech zaměřujících se na finanční průmysl, jako je Bloomberg, CNBC, MSNBC a CNN

Kryptoměny, blockchain a Bitcoin

Mark Mobius dne 5. září během relace Squawk Box v televizním studiu CNBC vyjádřil své obavy v souvislosti s riziky, která jsou spojena s kryptoměnami a technologií blockchain.

Když se jej další host ve studiu, Joe Kernen, dotázal, jestli věří tomu, že Bitcoin má nějakou hodnotu, Mobius na dotaz neodpověděl přímo. Pouze prohlásil, že svět skutečně potřebuje kryptoměnu, která by byla vázána na zlato a řekl:

Pokud existuje kryptoměna, která je skutečně krytá zlatem – a to znamená, že existuje nějaká její smysluplná hodnota a nějaké moderní provedení tohoto spojení – pak by to mohlo být docela zajímavé.

Spojení Bitcoinu se zlatem

Joe Kernen k tomuto výroku poznamenal, že neexistuje žádná fiat měna, která by byla podložena zlatem. Proč by tedy měla být jakákoliv kryptoměna vázána na zlato?

Mobius uvedl, že klíčovým faktorem v této otázce je důvěra lidí v danou měnu. Dále sdělil, že celé generace lidí věří v internet a kryptoměny, a to je vše:

Důvod, proč lidé věří v americký dolar, je ten, že věří, že s dolary v ruce si mohou něco koupit. Takže pokud existuje stupeň, do kterého vám kryptoměna umožní něco koupit a věříte tomu, že to tak je, to je v pořádku.

Každý lidský výtvor lze rozbít

Když Mobius opakoval svá nedávná prohlášení, že je věcí přesvědčení, zda lidé v Bitcoin nebo ostatní altcoiny věří či nikoliv, tento veteránský investor neustále zdůrazňoval obavy z tohoto odvětví. Rovněž tvrdil, že si lidé začnou velmi brzy uvědomovat, že kryptoměny jsou extrémně riskantní.

Také se vyjádřil na adresu blockchainu, který označil za významné riziko. V této souvislosti potvrdil, že blockchain, stejně jako všechny ostatní technologie vytvořené lidmi, lze rozbít. A to i navzdory jeho údajné funkci neměnitelnosti.

Závěr

Dne 20. srpna Mark Mobius rovněž uvedl, že kryptoměny mají potenciál zvýšit cenu zlata. Investor předpověděl, že vzestup víry v Bitcoin a další digitální aktiva vyvolá poptávku po skutečném hmotném majetku, kterým je právě například zlato.

A co si myslíte vy, vážení čtenáři Kryptomagazínu? Opravdu by měl být Bitcoin vázaný na zlato?

Co číst dále?

Brexit a jeho vliv na krypto sektor v UK

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mamlas

No já si myslím, že to je totální bullshit… Jako můžu kryt krypto zlatem, ale čím bude kryté to zlato, to už neřeší ?

John

Zlato je komodita ta se nemusí ničím krýt sama zastupuje hodnotu. Jo Mamlas tak to jo.

pietro

BTC by měl být krytý zlatem? Proč? Bitcoin sám je digitální zlato! Žádnou kotvu ke žlutému kovu nepořebuje. Je jeho konkurentem. Žádná kryptoměna s pevně daným finálním počtem mincí nemůže být už z principu k ničemu kotvena!!! Pan mobius je totálně mimo..

Reklama: