Další využití blockchainu, tentokrát v oblasti módy

0
(0)

Zprávy a souhrny

Že Blockchain může chránit před padělky, vyprávět detailně příběh výroby a zároveň i zjednodušit online nakupování módy?

Blockchain a móda

Pokud se bavíme o luxusní módě, tak jedním z největších problémů jsou padělky. Často zákazníci během různých výprodejů ani netuší, že místo originálu zakoupili jen levnou kopii. Falzifikáty nejen kazí pověst dané firmě, ale značně ukrajují i potenciální zisky.

Díky blockchainu bude možné snadno ověřit přesný původ každého výrobku. Napodobeniny také nebudou mít autentický záznam a tak je půjde snadno rozeznat od originálu.

Tento koncept se již uplatnil v roce 2017, kde konkrétně londýnský designer Martin Jarlgaard vyrobil první oděvy s tzv. inteligentním štítkem. Každý výrobní proces je pečlivě zaznamenán a je snadno online dohledatelný. Podobné schéma využila i módní značka Babyghost, která začala integrovat čipy NFC do své kolekce jaro / léto 2017. Zákazníci díky mobilní aplikaci mohou snadno zjistit vše, co potřebují vědět o konkrétním produktu.

Milujeme příběhy

Bylo by krásné mít možnost podrobně vidět, jak se daný produkt vyráběl. Kdo se na tom podílel, jaké zvolil postupy a materiály. Zkrátka vidět celkovou historii a původ. Díky Blockchainu to možné je. Zde je krátké video, které v angličtině popisuje tuto myšlenku podrobněji:

Online snadné nakupování

Blockchain by mohl pomoci i v online nakupování, nejen obchodníkům, ale i koncovým zákazníkům. Představte si, že budete moci online vyzkoušet obuv a přímo zjistit, zda vám perfektně sedí, nebo ne. Nebylo by mnohem příjemnější si pouze pomocí mobilu vytvořit 3D obraz vlastní nohy a následně vybrat nejvhodnější obuv? To by mohlo minimalizovat vratky a zdlouhavé reklamace. Blockchain sice zde nebude hrát přímou roli, ale poslouží jako jeden z pomocníků, který chytře zaznamená veškerá citlivá data.

Jak to funguje v praxi? Mrkněte na video, které popisuje základní myšlenku:

Závěr

Je vidět, že blockchain získává na oblibě v mnoha různých segmentech, především jako velmi kvalitní šifrovací síť, do které můžete dostat spoustu zajímavých informací.

Co číst dál?

Tři kryptoměny, které se mohou snadno dostat zpět na 1000 dolarů!

Zdroj: Medium.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: