Twitter CEO Jack Dorsey: Bitcoin (zatím) nefunguje jako měna

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Jack Dorsey, CEO Square a Twitteru, řekl, že je ještě příliš brzy na to, aby se bitcoiny považovaly za měnu. Je však přesvědčen, že král kryptomarketu bude nadále přijímán v širším měřítku.

Jack Dorsey

Jack Dorsey je americký programátor a podnikatel, spoluzakladatel a šéf Twitteru a Square, společnosti, která poskytuje mobilní platby. Dorsey navštěvoval universitu vědy a techniky v Missouri, pak přešel na univerzitu v New Yorku, ale v roce 1999 předčasně ukončil studium. Pracoval v Kalifornii jako programátor a v roce 2000 založil společnost, která poskytovala online dispečing pro taxíky a další dopravní služby. Myšlenka okamžitých zpráv ho nakonec inspirovala ke spoluzaložení společnosti Obvious Corporation – později Twitter.

Bitcoin neslouží jako měna, říká Jack Dorsey

Podle Jacka Dorseyho je ještě příliš brzy na to, aby se dalo říct, že Bitcoin slouží jako měna. Není to však nic víc, než pouhé konstatování stavu adaptace, ve kterém se podle něj Bitcoin v současnosti nachází. Jack Dorsey není kritik BTC, ale naopak kryptopříznivec, který v minulosti zaujal oznámením, že hledá vývojáře pro svou kryptoměnu a bude jim platit v bitcoinech.

Bitcoin podle něj prostě zatím „nefunguje jako měna.“ Jeho volatilita a vývoj ceny spíše připomíná investiční aktiva, jako je zlato, než měny. Dále uvádí:

„Co musíme udělat, je to, aby byl [Bitcoin] použitelnější a přístupnější jako měna, ale zatím to tak ještě není.“

CEO Square dále uvedl, že jakmile se Bitcoin a kryptoměny stanou měnami internetu, bude se jeho společnost více zaměřovat na služby, které zvýší přidanou hodnotu, než na poskytovaní služeb souvisejících s pohybem peněz.

Závěr

Zajímavé je, že ze strany Jacka Dorseyho se nejedná o kritiku, ale naopak o vyzdvihnutí potenciálu Bitcoinu. V poslední době se Bitcoin ke zlatu přirovnáná stále častěji. Jak už jsem psal v tomto článku, je zbytečné stavět tato aktiva proti sobě, když je můžete naopak spojit a docílit vyváženějšího portfolia. Jednou, až bude Bitcoin masově přijatý coby investiční aktivum, bude mít poměrně slušnou šanci, aby se tou internetovou měnou, o které hovoří Jack Dorsey, skutečně stal. Že k tomu pomalu směřuje, to jistě všichni vidíme.

Co číst dále?

Nadace používá blockchain a kryptoměny k záchraně Amazonského pralesa, který zastihla pohroma

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: