Dorsey plánuje vlastní kryptoměnu? Hledá kryptovývojáře, platí v BTC

3
Twitter

Platební platforma Square se sídlem v USA hledá nové zaměstnance na pozice vývojářů kryptosystémů a nabízí, že jim bude platit v Bitcoinech. To znamená jediné – Dorsey plánuje vlastní kryptoměnu.

Twitter a vlastní kryptoměna?

Podle tweetu, který zveřejnil CEO Twitteru a Square Jack Dorsey 20. března, chce firma najmout 3–4 vývojáře, aby pracovali na plný úvazek na open-source Bitcoin/krypto ekosystému. Nabízí práci odkudkoli, s tím, že podléhat budou noví zaměstnanci přímo jemu a výplata může být i v Bitcoinech.

Dorsey dále píše, že rozhodnutí platit zaměstnance v digitální měně je založeno na záměru „zlepšit ekosystém kryptoměn“, což prospěje i BTC komunitě.

Dorsey také poznamenal, že se jedná o první iniciativu s open-source zdrojovým kódem, nezávislou na obchodních cílech společnosti, protože noví zaměstnanci se zcela zaměří na to, „co je nejlepší pro celou kryptokomunitu, (…) ne na obchodní zájmy společnosti Square“.

Psali jsme také: Twitter zkoumá možnosti blockchainu

Square v zisku

Jak bylo oznámeno dříve, firma Square za rok 2018 zaznamenala roční obrat ve výši 166 milionů dolarů. Společnost dosáhla za čtvrté čtvrtletí příjmu ve výši více než 52 milionů dolarů díky prodeji Bitcoinů, což překonalo třetí čtvrtletí o 9 milionů dolarů a druhé čtvrtletí o více než 15 milionů dolarů.

Dorsey stále věří BTC

Minulý měsíc Dorsey – známý obhájce Bitcoinu – znovu prohlásil, že věří, že Bitcoin je zrozený pro to být internetovou měnou:

„[Bitcoin] byl něco, co se zrodilo na internetu, co bylo vyvinuto na internetu a co bylo testováno na internetu… Je to internet.“

Závěr

Podle posledních zpráv se zdá, že Jack Dorsey plánuje vlastní kryptoměnu. Otázka je, jestli ve spojení s Twitterem, nebo s firmou Square a její platební aplikací. Co myslíte, budeme mít brzy Twitter krypto? A zajímala by vás taková kryptoměna? Podělte se o svůj názor v komentářích nebo na naší FB stránce.

Zdroj:
cointelegraph.com

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Davidl3on_idSalam Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Salam
Host
Salam

Tak když robí vlastní kryptoměnu tak asi v Bitcoin těžko věří to musí být jasné i totálnímu hlupákovy (Bitcoin si nechává jako zadní vrátka proto prohlašuje že věří v Bitcoin a navíc člověk který vlastní několik desítek tisíc Bitcoinu přeci nebude prohlašovat že nevěří v Bitcoin ).

l3on_id
Host
l3on_id

„Platební platforma Square se sídlem v USA hledá nové zaměstnance na pozice vývojářů kryptosystémů a nabízí, že jim bude platit v Bitcoinech. To znamená jediné – Dorsey plánuje vlastní kryptoměnu.“ Moc by me zajimalo jak jste dosli k tomuto zaveru z tohoto [email protected]: (https://twitter.com/jack/status/1108487911802966017) „Last week I was considering my hack week project, and asked @brockm: “what is the most impactful thing we could do for the bitcoin community?” His answer was simple: “pay people to make the broader crypto ecosystem better.” This resonated with me immediately, so we’re doing it.“ „This will be Square’s first open source initiative independent… Číst vice »

David
Host
David

Viděl jsem nějaké rozhovory s Jackem, sleduju jeho příspěvky na Twitteru a jsem přesvědčený, že žádnou Twitter kryptoměnu nepřipravuje. Z toho co říká, z toho že sám je sponzorem Lightning Labs, kteří pracují na lightning network je velmi pravděpodobné, že stojí za BTC. Tahle zpráva je bych řekl jedna z nejlepších za tento týden, představa že twitter, cash app, square bude stát za BTC s 350m uživateli je pro mass adopci naprosto skvělá zpráva.