Google Play Store odebral kryptozpravodajské aplikace

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.
[speaker]

Online obchodní distribuční místo Google Play Store donedávna nabízelo aplikace krypto news. Co se stalo?

Google Play Store zrušil krypto zpravodajské aplikace

Zdá se, že aplikace Google Play Store pro chytré telefony měla nějaký problém s kryptoměnami, lépe řečeno se zprávami o nich. Cointelegraph hlásí, že zrušila několik významných aplikací pro podávání zpráv o kryptoměnách a blockchainu, včetně té jejich.

Od odpoledne nebyly v obchodě Play Store k dispozici aplikace zpravodajských kryptowebů, včetně Cointelegraph a CoinDesk. Cointelegraph uvedl, že ho služba ohledně plánovaného odstranění aplikace nekontaktovala.

Nikdo neví proč

Je zajímavé, jak fanouškům kryptoměn různé společnosti i instituce neustále potvrzují důležitost decentralizace. Všimli jste si toho, že před vstupem do kryptosvěta většina z nás prakticky ani jen neslyšela o nějaké cenzuře?

Naopak, od doby, kdy se zajímáte o kryptoměny, začnete vnímat případy, kdy z různých stran přichází omezení či ban. Facebook např. donedávna blokoval jakékoli reklamy spojené s kryptoměnami. Na youtube proběhla „čistka“ a i přes omluvu se zdá, že stále probíhá.

Někteří podnikatelé zapojení do krypta přišli o bankovní služby, čímž byli v podstatě zlikvidováni. Nyní Google Play Store odebral zpravodajské apky kryptoměnových webů. Cointelegraph uvádí, že jeho aplikace dosud

fungovala stejně jako vždy a nemůžeme snadno vysvětlit, proč aplikace již není k dispozici.“

Právě tyto útoky na kryptosvět nám vlastně jen potvrzují, že decentralizace je krok správným směrem. Že různé instituce a velké společnosti drží až příliš velkou moc a mohou vás svévolně odstřihnout či znevýhodnit, jak se jim zachce. Bitcoin naproti tomu stále funguje jako decentralizovaná platební možnost, která sice ještě potřebuje čas, aby ji začalo používat více lidí, ale již nyní umožňuje bezpečné platby bez možnosti diskriminace či odstřihnutí.

Závěr

Google Store zřejmě odebral některé aplikace zaměřené na kryptoměnové zpravodajství. Jedná se podle vás o další přímý pokus o cenzuru kryptoměn, nebo je v tom něco jiného?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře