[HOT NEWS] Paul Tudor Jones kupuje Bitcoin jako zajištění proti inflaci

4.6
(10)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Makroinvestor Paul Tudor Jones kupuje kryptoměnu Bitcoin jako zajištění proti inflaci, kterou vidí z nadměrného tisku peněz centrální bankou. O Bitcoinu tvrdí, že mu připomíná zlato v 70. letech 20. století.

První velký investor přijímající krypto

Paul Tudor Jones se stává jedním z prvních velkých investorů, který přijal Bitcoin do svého portfolia. Pro zpravodajský portál Bloomberg prohlásil, že důkladně studoval roli této kryptoměny a zvážil její výhody oproti tradičním finančním aktivům.

“Nejlepší strategií maximalizace zisku je vlastnit nejrychlejšího koně. Pokud jsem nucen předpovídat, moje sázka je na Bitcoin.”

Jones uvedl, že dle jeho výpočtů bylo od února letošního roku vytištěno 3,9 bilionů amerických dolarů, což odpovídá 6,6% světové ekonomické produkce. To je ten hlavní důvod, proč věří nejdůležitější kryptoměně světa.

“Stalo se to globálně takovou rychlostí, že i tržní veterán jako já zůstal beze slov. Jsme svědky vysoké měnové inflace, bezprecedentní expanze všech forem peněz.”

Paul Tudor Jones, který založil investiční společnost Tudor Investment Corp., poprvé investoval peníze do Bitcoinu v roce 2017 a po zdvojnásobení hodnoty koncem roku kryptoměnový trh opustil.

Závěr

Vstup velmi významného investora na kryptoměnový trh je velmi dobrou zprávou nejen pro Bitcoin. Ukazuje se, že s hrozící ekonomickou recesí a blížícím se halvingem Bitcoinu zájem o kryptoměny stoupá. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 9823 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Já myslím, že Paulovi o halving ani nejde. Ale jen si představte, co by se stalo, kdyby dnes přes noc ztratily fiat měny veškerou hodnotu… Kdo by kupoval Bitcoin? Tedy hlavně jak a za co, když o fiat peníze nebude zájem? Co by se stalo, kdyby elektrárny místo fiat začaly přijímat Bitcoin? Elektrárně se nejspíš více vyplatí, aby sama začala Bitcoin těžit (pokud to pokryje náklady na výrobu elektřiny). Jenže co když pak zjistí, že vlastně sama již nepotřebuje poptávku lidí po elektřině k vlastnímu přežití? Jasně. Třeba si lidé dokážou nakonec elektřinu pro vlastní potřebu vyrobit a elektrifikace pak nebude alespoň tak strašně zranitelná, jako dnes, protože by se tak decentralizace posunula i do sféry elektrifikace. Jenže jde o to, za co by si lidé ten Bitcoin měli koupit, kdyby byl jenom Bitcoin (pro zjednodušení). Napadá mě varianta: Za elektřinu, kterou vyrobí. Takže se z elektráren stanou instituce, které naopak budou elektřinu ještě vykupovat od lidí, protože pro obyčejné lidi by se stalo nepřekonatelným to dlouhé čekání, než by se i jim samotným podařilo něco vytěžit? A to jsme jen u konsensu PoW. Pojďme dál. Co kdyby mezitím Bitcoin přešel na formu konsensu PoS, kde elektřina téměř nehraje roli? Řeším otázku, za co koupit Bitcoin, když neexistuje fiat. Ještě se nabízí forma platu za práci. Dokáže však poptávka po práci uspokojit všechny ty, kdo nekoupili Bitcoin v době, kdy to šlo? V době robotizace a automatizace? Navíc Bitcoin nemá téměř žádnou inflaci, která navíc má v budoucnosti zcela zmizet, což by mohlo logicky způsobit zpomalení trhu, protože hodnota se z Bitcoinu nebude ztrácet tak rychle, jestli vůbec (stále jsme v době, kdy fiat neexistuje). Způsobilo by to polarizaci společnosti, kdy jedni budou v bídě a druzí závratné bohatí? Myslím, že to je nejdůležitější otázka, protože tu dokáže ovlivnit člověk. Jsme na rozcestí, kdy můžeme zvolit hamižnost a posedlé hromadění bohatství nebo další investování (bez ekonomického návratu, jako u investic do akcií) do životního prostředí, aby z něj měli užitek všichni a zadarmo. Lidé musí nějak zmoudřet, jinak se zničíme a je vlastně jedno, zda skrze fiat nebo Bitcoin. Inflační i deflační scénář má potenciál k rozbití společnosti, ikdyž ty scénáře jsou na první pohled odlišné. Rád si přečtu komentář na jakoukoliv z položených otázek. Rozhodně to není něco, co bych já dokázal během psaní příspěvku vyřešit. Pokud se nám nelíbí praktiky velkých hráčů, buďme jiní my sami. Protože oni jsou my. Povstali také ze společnosti lidské, která je naučila být takovými, jací jsou.

spot_img