FED nepokrývá tisk peněz bankovkami

1
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Když mluvíme o Federálním rezervním systému (FED), který vytváří dolary, často si představíme stroj, který tiskne novou měnu. FED však ve skutečnosti vydává něco, co není ani podloženo bankovkami. Člověk by si myslel, že Federální rezervní systém zálohuje své dolary alespoň skutečnou papírovou měnou. Matematika to ale nekontroluje. Podle jednoho uživatele by to trvalo příliš dlouho, než aby to bylo možné.

Nepokryto ani bankovkami

FED tiskne více než kdy předtím – většinou však jde pouze o čísla v počítači.

Bureau of Engraving and Printing tvrdí, že FEDu dodalo v roce 2014 zhruba 24,8 milionu bankovek denně. V tom případě by se jednalo se o 24,8 milionů dolarových bankovek vytištěných denně. To znamená, že by trvalo roky, než FED vytiskne biliony, které poskytuje na finanční trhy.

To jednoduše není možné, jak nedávno na Twitteru poukázal spoluzakladatel společnosti Stake Capital, Leopold Joy (@leopoldjoy).

tisk-penez-twitter

I kdybychom byli velkorysí a FED tiskl více než dvojnásobek toho, co tiskl v roce 2014, centrální bance by trvalo velmi dlouho, než by vydala tolik peněz. Peníze, o nichž se v současné době říká, že jsou vytištěny, ve skutečnosti ani vytištěny nejsou.

Ve zkratce se dá říci, že téměř celá nová měna je vydána elektronicky.

Rekordní částky vydaných USD

Vytváření dolarů bez nutnosti tisku je zjevně mnohem snazší a FED se nedržel zpátky.

Na konci března společnost BeInCrypto oznámila, že FED každou minutu vytvářel zhruba 60 milionů dolarů. Toto číslo je nyní pravděpodobně vyšší. Takové bylo ještě před krizí COVID-19. Počátkem února byla peněžní zásoba již dvakrát vyšší než v roce 2008. Během posledních dvou měsíců toto číslo rostlo exponenciálně.

Navzdory obavám však FED tvrdí, že má “nekonečné množství peněz”. Neomezené QE je na stole, aby udrželo finanční trhy nad vodou, bez ohledu na dlouhodobé následky. Není to jen FED. Centrální banky na celém světě nakoupily aktiva v rekordních částkách, mnohokrát větších, než jsme viděli během krize v roce 2008.

Závěr

Porovnejte tento tisk peněz s alternativou, jako je Bitcoin. Je zřejmé, proč byl kryptoprůmysl zaměřen na činnosti FEDu. Již delší dobu je známo, že papírové peníze nepokryjí ty digitální. Proč bychom se jimi tedy měli zaobírat?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img