Hackeři navrátí decentralizované platformě DeFi 25 milionů dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Útočníci známí jako dForce, kteří jsou zodpovědni za krádež 25 milionů z decentralizované finanční platformy Defi, vrátí všechny finanční prostředky. Pro případ vrácení prostředků neexistuje žádné vysvětlení.

Návrat ukradených peněz

Co vedlo útočníky k vrácení peněz, není prozatím známo. Důvodem může být nedostatečná důkladnost při zakrytí stop, což může vést k odhalení jednotlivce či skupiny osob stojících za útokem na decentralizovanou finanční platformu DeFi.

Nedostatečně zakryté stopy nabízejí pro vyšetřovatele údaje o možné totožnosti útočníka. O případu informoval v příspěvku na Twitteru manažer kryptoměnové společnosti Dragonfly Capital, Haseeb Qureshi.

„To je šílené. Hackeři právě vrací všechny ukradené prostředky společnosti.“

Útočníkům se nepodařilo dostatečně použít síť VPN, což mělo za následek zviditelnění jejich IP adresy. Bezpečnostní technici podle dostupných informací použili počítač Mac společnosti Apple. Technikům se prozatím podařilo zjistit nastavení jazyka systému a rozhraní počítače.

Jelikož vyšetřování stále probíhá, důvodem vratky peněz tak může být strach útočníků z odhalení jejich totožnosti.

Útok na finanční systém DeFi začal na konci minulého roku. Útočníci využili zranitelnosti v protokolu ERC-777, kde došlo k odcizení více než 99% prostředků v digitálních aktivech jako BTC, ETH, USDT nebo DAI.

Finanční analytik a zakladatel decentralizované platformy Compound Finance, Robert Leshner, doufá, že se z útoku společnosti poučily a očekává větší zaměření na zabezpečení daných společností.

„Pokud společnosti nemají odborné znalosti k vytvoření vlastních inteligentních smluv a místo toho nasadí cizí kódy, je to známka toho, že nemají kapacity ani úmysl chránit společnost. Doufám, že se vývojáři a uživatelé z útoku poučili.“

Závěr

Ačkoliv měl tento případ dobrý konec, bezpečnost kryptoměnových burz a společností pracujících s daty uživatelů je stále prioritou. Podobné útoky mohou ohrozit pověst společnosti a snížit popularitu kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: