Šest trendů v oblasti kyberbezpečnosti, které stojí za pozornost

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Pokud nás rok 2019 něco naučil, tak to, že kybernetické útoky jsou realitou naší doby, hardware je stále zranitelný a únik dat je stále velkým strašákem.

Trh s kybernetickou bezpečností vzkvétá, nejnovější údaje z trhů MarketsandMarkets ukazují, že investice do kybernetické bezpečnosti mohou do roku 2023 dosáhnout 250 miliard USD, přičemž výdaje již v roce 2019 rostly výše, než v kterémkoli jiném průmyslovém odvětví.

Rostoucí hrozby znamenají rostoucí poptávku

Rok 2019 viděl řadu IPO v odvětví kybernetické bezpečnosti, například CrowdStrike oznámila, že se veřejně obchoduje s IPO a získala 700 milionů USD. Nyní je oceněna na 6,8 miliardy USD.

„Je zřejmé, že odvětví zabezpečení B2B prochází renesancí. I když je trh silnější, než kdykoliv předtím, dochází k obrovskému posunu tržních limitů od starších dodavatelů zabezpečení, jako jsou Splunk, McAfee, Symantec a Check Point…, k novému druhu leaderů,“

-uvedl Jeb Miller, generální partner společnosti Icon Ventures.

Kybernetická bezpečnost jako služba

Kybernetická bezpečnost jako služba je součástí globálního trendu, směřujícímu k přechodu na model sdílení ekonomiky. V roce 2020 nejsou společnosti ochotny přeplácet za nástroje. Mezi firmy bojující proti kyberzločinu patří např. McAfee Inc. a NortonLifeLock.

Objevují se i další slibní poskytovatelé, jako je Cloudstrike se svým Falconem – první softwarovou platformou s inteligentní bezpečnostní platformou, jež je poskytována formou cloudu.

Blockchain

Směrování veškerých obchodních a osobních údajů prostřednictvím centralizovaného serveru s jedním hlavním kontaktním místem představuje obrovské množství hrozeb pro bezpečnost informací.

Nová slibná kategorie, která by tento problém mohla vyřešit, je technologie blockchain, která znemožňuje změnu dat, přičemž tradiční šifrovací nástroje nahrazují decentralizované end-to-end šifrovací datové služby. V roce 2020 můžeme vidět projekty, které dokázaly nabídnout decentralizované ukládání dat.

Školení zaměstnanců

Je také potřeba řádného výcviku personálu, jak se počítačoví zločinci stávají stále důkladnějšími a chytřejšími. Noví zaměstnanci budou muset pochopit sociální inženýrství, phishingové programy, malware, ransomware a mnoho dalšího. Správné investice do bezpečnostních systémů, zaměřených na lidi, sníží ztráty.

AI a ML

Artificial Intelligence (AI) a Machine Learning (ML) mají v roce 2020 zaujmout vedoucí postavení v oblasti bezpečnosti, jak předpovídá Richard Cassidy, vedoucí bezpečnostní strategie společnosti Exabeam:

„Do roku 2020 by měl být ohlášen skutečně zlatý věk „deep learningu“, v němž dojde k oživení AI zabudované do struktury našich bezpečnostních rámců. Očekávejte, že dojde ke vzrušujícímu vývoji strojového učení. “

Studie Capgemini ukazuje, že 69 % vedoucích pracovníků věří, že AI a ML jsou neoddělitelné od kybernetické bezpečnosti.

Cloud

Cloudové úložiště je na vzestupu, protože podniky přesouvají své operace na cloud computing, poskytovaný Amazon Web Services. Společnost bude soutěžit s tak známými jmény, jako je Fortinet, Palo Alto Networks a další, protože softwarově definované širokopásmové sítě (SD-WAN) začnou přebírat hranici zabezpečení cloudových úložišť. Ale obři mají větší konkurenci, protože Netskope a Menlo Security patří mezi cloudové bezpečnostní startupy, které budou zveřejněny v roce 2020, které investoři budou hledat.

Správa ID

Správa ID je další klíčovou oblastí v doméně kybernetické bezpečnosti. Ochrana e-mailů a datových ztrát nabízí řada společností jako Proofpoint, Okta, Qualys, Mimecast, Rapid7. Hackeři vědí, že cílení na klíčové e-maily zaměstnanců nebo správy je nejjednodušším způsobem, jak získat přístup k podnikovým systémům pro správu a ukládání dat.

Neustávající mravenčí práce

Na rozdíl od globalizovaných, celosvětových problémů představují digitální hrozby větší riziko pro základní kámen světové ekonomiky – data. Vzhledem k tomu, že zločinci jsou ve svých přístupech, jak získat peníze od jednotlivců a podniků stále více nevyzpytatelní a sofistikovanější, je pro kybernetické firmy výzvou, aby posílily a vylepšily svá řešení.

Rok 2020 se v odvětví kybernetické bezpečnosti stane rokem zlomovým, protože do popředí přicházejí nové přístupy k řešení hrozeb.

Závěr

Kybernetické útoky a zločiny jsou vážným tématem již nějakou dobu. I ve světě kryptoměn je důležité chránit svá data. Bude potřeba vytvářet nová řešení a držet s hackery krok, nebo ještě lépe, být před nimi.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře