Asie pokračuje ve zdokonalování blockchainu i navzdory globálnímu ekonomickému poklesu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zatímco koronavirus nadále narušuje globální ekonomiku, finanční trhy a životy více než miliardy lidí, krypto nespí a nadále se žene kupředu.

Zatímco známý investor Warren Buffett nedávno označil bitcoiny za „zásobárnu strachu,“ jiní předpovídají, že Bitcoin vyšplhá v tomto kalendářním roce k hranici 40 000 dolarů.

Bez ohledu na aktuální dění ve světě, stále vidíme nový vývoj, který pokračuje v posunování průmyslu blockchainu vpřed, zejména v Asii.

Blockchain v Číně pomáhá proti koronaviru

Technologie blockchainu v Číně pomáhá prostřednictvím aplikací se správou lékařských údajů a přidělováním lékařské pomoci. Vláda tak nadále prosazuje přátelskou taktiku vůči blockchainu, protože usiluje o to, aby se země stala největším světovým technologickým gigantem v této oblasti.

Teprve minulý týden zde vydaly bankovní regulační orgány dokumentaci stanovující soubor standardů, týkajících se bezpečného používání technologie blockchainu ve finančním sektoru. Tyto nové standardy jsou pro Čínu první a vítá je více než 35 000 blockchainových společností, které dnes v zemi údajně působí.

Podpora v Japonsku

Hostitelská země olympijských her 2020. Japonsko vykazuje povzbuzující známky pokračující inovace blockchainu a krypta. V současné době je Japonsku připisováno přibližně 10 % jeho celosvětového provozu, takže není divu, že země bere svou roli v globálním blockchainovém prostředí vážně. Bitcoin je v Japonsku uznáván jako skutečná měna, takže držení bitcoinů je možné osvobodit od daní. Vláda neustále a pečlivě posuzuje, jak zacházet s digitálními měnami a váží všechny klady a zápory pro ekonomiku. Existuje však široká podpora konsenzu pro blockchain v podnikovém podnikání.

Digitální měna Link

Největší sociální síť v zemi Line nedávno oznámila, že v dubnu uvede na japonský trh svou vlastní digitální měnu Link. To v podstatě umožní vytvoření nového měnového systému pro uživatele, s potenciálem provádět platby a převádět digitální měnu pomocí aplikace, což je potenciální hlavní katalyzátor pro přijetí ze strany spotřebitele.

Ripple vydal nový protokol

Mezi další slibný vývoj v Japonsku patří pokrok v oblasti finančních služeb díky rozšíření  Ripple v remitenčních službách a nový protokol k ochraně soukromí, jenž má být spuštěn na začátku dubna. Protokol má umožnit soukromé transakce prostřednictvím veřejných chytrých smluv. Použití dvou předních technologií na ochranu osobních údajů umožní uživatelům a podnikům zvolit si vhodnou úroveň ochrany osobních údajů pro jakýkoli typ transakce. Po spuštění mainnetu bude nativní token QURASu nejrozšířenější kryptoměnou pro platby v maloobchodních prodejnách po celém Japonsku, což představuje druhé místo hned za Bitcoinem.

Přijetí v Jižní Koreji

Korejská banka nedávno oznámila, že se chystá vyvinout systém založený na blockchainu, který by zlepšil vedení záznamů a případně se vyvinul v obchodovací systém plateb v reálném čase pro korejský dluhopisový trh. V rámci komercializačního procesu zavedla jihokorejská NH Banka mobilní identifikační systém založený na blockchainu, který je podporován globální společností Samsung. Tento systém ID je společně implementován i největším korejským bezdrátovým telekomunikačním operátorem SK Telecom.

I zde Ripple rozšiřuje svou základnu

V minulém měsíci zde svou základnu rozšířil také Ripple o tři nové remitenční společnosti. Pozadu nezůstává ani Litecoin, jenž právě oznámil nové partnerství, díky kterému je možné vybrat měnu v 13 000 bankomatech po celé zemi. Toto partnerství bylo uzavřeno s platební platformou MecoCash M.Pay a MeconMall, což signalizuje velký krok k přijetí Litecoinu v Jižní Koreji.

Vzhledem k tomu, že se Korea chystá být na špičce inovace blockchainu, her a technologií obecně, očekáváme, že tato země bude i po desetiletí nadále technologickým lídrem.

Singapur, slibný maják blockchainu v jihovýchodní Asii

Zatímco je Singapur označován za přední tradiční finanční centrum, díky svému regulačnímu prostředí vyvinul také významný ekosystém pro blockchain. S investicí téměř půl miliardy dolarů do singapurských blockchainových společností od roku 2014 je vidět, jak si Singapur udržuje svůj význam v globálním světě blockchainu.

Závěr

O nezastavitelných ambicích Číny slýcháváme často. Zde ale můžeme vidět, že i ostatní Asijské země vidí v blockchainu obrovský potenciál a do jeho vývoje a podpory vkládají mnoho sil. Nikdo nechce zůstávat oni o krok pozadu a díky tomu tuto technologii čeká budoucnost, jež na oplátku možná v některých směrech ulehčí životy nás všech.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: