Asie pokračuje ve zdokonalování blockchainu i navzdory globálnímu ekonomickému poklesu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zatímco koronavirus nadále narušuje globální ekonomiku, finanční trhy a životy více než miliardy lidí, krypto nespí a nadále se žene kupředu.

Zatímco známý investor Warren Buffett nedávno označil bitcoiny za „zásobárnu strachu,“ jiní předpovídají, že Bitcoin vyšplhá v tomto kalendářním roce k hranici 40 000 dolarů.

Bez ohledu na aktuální dění ve světě, stále vidíme nový vývoj, který pokračuje v posunování průmyslu blockchainu vpřed, zejména v Asii.

Blockchain v Číně pomáhá proti koronaviru

Technologie blockchainu v Číně pomáhá prostřednictvím aplikací se správou lékařských údajů a přidělováním lékařské pomoci. Vláda tak nadále prosazuje přátelskou taktiku vůči blockchainu, protože usiluje o to, aby se země stala největším světovým technologickým gigantem v této oblasti.

Teprve minulý týden zde vydaly bankovní regulační orgány dokumentaci stanovující soubor standardů, týkajících se bezpečného používání technologie blockchainu ve finančním sektoru. Tyto nové standardy jsou pro Čínu první a vítá je více než 35 000 blockchainových společností, které dnes v zemi údajně působí.

Podpora v Japonsku

Hostitelská země olympijských her 2020. Japonsko vykazuje povzbuzující známky pokračující inovace blockchainu a krypta. V současné době je Japonsku připisováno přibližně 10 % jeho celosvětového provozu, takže není divu, že země bere svou roli v globálním blockchainovém prostředí vážně. Bitcoin je v Japonsku uznáván jako skutečná měna, takže držení bitcoinů je možné osvobodit od daní. Vláda neustále a pečlivě posuzuje, jak zacházet s digitálními měnami a váží všechny klady a zápory pro ekonomiku. Existuje však široká podpora konsenzu pro blockchain v podnikovém podnikání.

Digitální měna Link

Největší sociální síť v zemi Line nedávno oznámila, že v dubnu uvede na japonský trh svou vlastní digitální měnu Link. To v podstatě umožní vytvoření nového měnového systému pro uživatele, s potenciálem provádět platby a převádět digitální měnu pomocí aplikace, což je potenciální hlavní katalyzátor pro přijetí ze strany spotřebitele.

Ripple vydal nový protokol

Mezi další slibný vývoj v Japonsku patří pokrok v oblasti finančních služeb díky rozšíření  Ripple v remitenčních službách a nový protokol k ochraně soukromí, jenž má být spuštěn na začátku dubna. Protokol má umožnit soukromé transakce prostřednictvím veřejných chytrých smluv. Použití dvou předních technologií na ochranu osobních údajů umožní uživatelům a podnikům zvolit si vhodnou úroveň ochrany osobních údajů pro jakýkoli typ transakce. Po spuštění mainnetu bude nativní token QURASu nejrozšířenější kryptoměnou pro platby v maloobchodních prodejnách po celém Japonsku, což představuje druhé místo hned za Bitcoinem.

Přijetí v Jižní Koreji

Korejská banka nedávno oznámila, že se chystá vyvinout systém založený na blockchainu, který by zlepšil vedení záznamů a případně se vyvinul v obchodovací systém plateb v reálném čase pro korejský dluhopisový trh. V rámci komercializačního procesu zavedla jihokorejská NH Banka mobilní identifikační systém založený na blockchainu, který je podporován globální společností Samsung. Tento systém ID je společně implementován i největším korejským bezdrátovým telekomunikačním operátorem SK Telecom.

I zde Ripple rozšiřuje svou základnu

V minulém měsíci zde svou základnu rozšířil také Ripple o tři nové remitenční společnosti. Pozadu nezůstává ani Litecoin, jenž právě oznámil nové partnerství, díky kterému je možné vybrat měnu v 13 000 bankomatech po celé zemi. Toto partnerství bylo uzavřeno s platební platformou MecoCash M.Pay a MeconMall, což signalizuje velký krok k přijetí Litecoinu v Jižní Koreji.

Vzhledem k tomu, že se Korea chystá být na špičce inovace blockchainu, her a technologií obecně, očekáváme, že tato země bude i po desetiletí nadále technologickým lídrem.

Singapur, slibný maják blockchainu v jihovýchodní Asii

Zatímco je Singapur označován za přední tradiční finanční centrum, díky svému regulačnímu prostředí vyvinul také významný ekosystém pro blockchain. S investicí téměř půl miliardy dolarů do singapurských blockchainových společností od roku 2014 je vidět, jak si Singapur udržuje svůj význam v globálním světě blockchainu.

Závěr

O nezastavitelných ambicích Číny slýcháváme často. Zde ale můžeme vidět, že i ostatní Asijské země vidí v blockchainu obrovský potenciál a do jeho vývoje a podpory vkládají mnoho sil. Nikdo nechce zůstávat oni o krok pozadu a díky tomu tuto technologii čeká budoucnost, jež na oplátku možná v některých směrech ulehčí životy nás všech.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mattczsk

A Evropa? Hlavně klid, projednáme v komisích a na všech úrovních, které se dají vymyslet … a pak necháme rozhodnout zcela nekompetentní evropský parlament – a je to! Prostě to zazdíme, vysedíme a pak si pěkně v hospodě ponadáváme.
A že je tohle velká šance pro malé země, jako ČR, je nezpochybnitelné. Ale to by to musel někdo „navrchu“ opravdu pochopit, poučit ČNB, ať jdou do hajzlu a začít něco korektně budovat.

Hmm

No, jestli si někdo myslí, že blockchain může nahradit ČNB, tak je mi ho vážně líto a jsem vážně rád, že takováhle individua nemůžou sami o ničem rozhodovat.
Blockchain je pouze nástroj v rukou institucí, který ho můžou použít k dosažení nějakého cíle. Bohužel se někteří snaží blockchainovou technologii naroubovat na cokoli, jen aby pro něj bylo nalezeno nějaké smysluplné využití, i když se reálná aplikace nechá provozovat jednodušeji „původním klasickým“ sytémem. Přirovnal bych to k budováním kruhového objezdu na silnici 3. třídy kde za celý den projede 10 aut. Přitom je kruháč taky supr věc, ale musí se umět využít.

A včem je jako ten blockchain tak obrovskou šancí pro ČR? Bude snad chleba stát polovic nebo v zimě spálej lidi míň uhlí v kotli?

mattczsk

Omlouvám se, to nelze v pár větách popsat. Celý tenhle web a desítky dalších už léta popisují rozsáhlé možnosti blockchainu, decentralizace zdrojů a transparentnosti knihy. Tohle opravdu změní svět. Jen je potřeba se tomu trochu věnovat, s otevřenou myslí to nastudovat a nelitovat nikoho a ničeho, jen se alespoň pokusit o pochopení problematiky beze strachu z nového. A hlavně klid: co se má stát, se stane – žádný subjektivní názor nikoho z nás na tom nic nezmění.

pietro

Blockchain BTC rozhodně není nástroj v rukou institucí! Blockchain obecně samozřejmě nástrojem být může, klidně i pro instituce. Blockchain v rukou institucí však rozhodně není decentralizovaný. Využití blockchainu čínskou vládou je kapitola sama pro sebe..

Hmm

Jenže blockchain technologie kromě instituce, státu nebo nějaké společnosti není zrovna moc využitelný nástroj. To jestli je blockchain v rokou instituce centralizovaný nebo není záleží jen na úhlu pohledu. Svojí podstatou fungování může být pokládán za decentralizovaný, ale pokud bude vužíván nebo zneužíván nějakou úzkou skupinou na úkor druhých, pak bych o jeho decentralizaci dost pochyboval. Např. již zmíněná Čína ale i jiné státy nebo organizace můžou regulovat přístup jednotlivců k blockchainovým aplikacím. Třeba burzy s kryptoměnama si určují kdo tam může obchodovat a kdo ne a za jakých podmíne. Je tohle ještě decentralizace?

Reklama: