Japonsko: Nadbytek solární energie bude na blockchainu

1
power ledger, blockchain, japonsko

Nové zprávy ozývající se z japonského regionu Kanto nám praví příjemnou novinku o chystaném sledování nadbytečné solární energie na známém australském blockchainu Power Ledger.

Australský projekt Power Ledger se nyní může chlubit dalším zásadním krokem ve vývoji. Konkrétně se bude jednat o testování blockchainového zápisu solární energie a obchodování s ní, jež proběhne v japonském kraji Kanto.

Blockchain Power Ledger v akci již podruhé

Testování blockchainu Power Ledger v Japonsku již jednou proběhlo. Nyní se tedy bude jednat o druhé kolo. Zde Power Ledger spojí síly s japonskou společností poskytující solární energetická řešení – Sharing Energy.

Plánované testování bude tentokrát zaměřeno obzvláště na sledování a zapisování přebytečné solární energie, se kterou mají být uživatelé ve výsledku schopni obchodovat.

Přesněji bude uživatelům v regionu Kanto poskytnut „měřák“ na energii s vlastním zabudovaným P2P systémem napojeným na blockchain Power Ledger.

Kanto je Kalifornie Japonska

Integrace systému Power Ledger v regionu Kanto není ničím, co bychom měli jen tak přehlížet. Jedná se o testování blockchainu měřítka, které můžeme srovnat například s implementací blockchainu do energetického sektoru Kalifornie. Ostatně, region Kanto je po Kalifornii hned druhou největší ekonomikou sub-národní úrovně.

Misí blockchainu je snížení ceny i spotřeby energie

Plánovaný trial je specificky zaměřen na demonstraci Power Ledgeru v oblasti úspory energie, které se uživatelům v Japonsku oplatí zejména po aplikaci nových tarifů (feed-in-tariff, FIT). Tarif FIT, nadcházející v účinnost během října 2019, se dotkne peněženek celkem 500,000 obyvatel regionu.

Nová platforma poskytovaná Power Ledger uživatelům údajně umožní sledovat ceny energie v reálném čase. Pomocí těchto parametrů si tak budou uživatelé schopni vybrat, kdy a za kolik peněz nevyužitou energii prodají.

Závěr

Součástí cíle nadcházející testů má být rovněž edukace obyvatel a celého regionu o tom, jak je možné monetizovat a nakládat s vlastní energií. Testování bude probíhat do začátku prosince 2019.

Co číst dále

[Zprávy] • Telegram spustí TON do konce října • IKEA akceptovala platbu v ETH • a další novinky

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Hoborg Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hoborg
Host
Hoborg

Za mě skvělá myšlenka. Na druhou stranu si nedokážu představit nasazení této technologie v ČR, to by potom přišel ČEZ o své miliardové zisky 🙂