Japonsko: Nadbytek solární energie bude na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Nové zprávy ozývající se z japonského regionu Kanto nám praví příjemnou novinku o chystaném sledování nadbytečné solární energie na známém australském blockchainu Power Ledger.

Australský projekt Power Ledger se nyní může chlubit dalším zásadním krokem ve vývoji. Konkrétně se bude jednat o testování blockchainového zápisu solární energie a obchodování s ní, jež proběhne v japonském kraji Kanto.

Blockchain Power Ledger v akci již podruhé

Testování blockchainu Power Ledger v Japonsku již jednou proběhlo. Nyní se tedy bude jednat o druhé kolo. Zde Power Ledger spojí síly s japonskou společností poskytující solární energetická řešení – Sharing Energy.

Plánované testování bude tentokrát zaměřeno obzvláště na sledování a zapisování přebytečné solární energie, se kterou mají být uživatelé ve výsledku schopni obchodovat.

Přesněji bude uživatelům v regionu Kanto poskytnut „měřák“ na energii s vlastním zabudovaným P2P systémem napojeným na blockchain Power Ledger.

Kanto je Kalifornie Japonska

Integrace systému Power Ledger v regionu Kanto není ničím, co bychom měli jen tak přehlížet. Jedná se o testování blockchainu měřítka, které můžeme srovnat například s implementací blockchainu do energetického sektoru Kalifornie. Ostatně, region Kanto je po Kalifornii hned druhou největší ekonomikou sub-národní úrovně.

Misí blockchainu je snížení ceny i spotřeby energie

Plánovaný trial je specificky zaměřen na demonstraci Power Ledgeru v oblasti úspory energie, které se uživatelům v Japonsku oplatí zejména po aplikaci nových tarifů (feed-in-tariff, FIT). Tarif FIT, nadcházející v účinnost během října 2019, se dotkne peněženek celkem 500,000 obyvatel regionu.

Nová platforma poskytovaná Power Ledger uživatelům údajně umožní sledovat ceny energie v reálném čase. Pomocí těchto parametrů si tak budou uživatelé schopni vybrat, kdy a za kolik peněz nevyužitou energii prodají.

Závěr

Součástí cíle nadcházející testů má být rovněž edukace obyvatel a celého regionu o tom, jak je možné monetizovat a nakládat s vlastní energií. Testování bude probíhat do začátku prosince 2019.

Co číst dále

[Zprávy] • Telegram spustí TON do konce října • IKEA akceptovala platbu v ETH • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře