Američani jsou velmi ochotní používat blockchainové tokeny

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Dle nejnovějšího průzkumu od auditorské společnosti KPMG 63 % amerických spotřebitelů vnímá blockchainové tokeny jako velmi snadnou formu pro platby.

Lepší forma plateb

Výsledky průzkumu oznámila společnost včera 25. září. Šéf KPMG, Arung Gosh, k tomuto průzkumu uvedl:

„Tokenizace poskytuje nové způsoby klasifikace hodnoty peněz. Podniky, které využívají tokenizaci, mohou lehce otevřít dveře novým příležitostem a zlepšením procesů, tokům příjmů a většího zapojení zákazníků.“

Blockchainová infrastruktura může přinést do obchodu významnou strategickou hodnotu. Mezi klíčové výhody blockchainu patří transparentnost, rychlost a neměnitelnost. Průzkum tak ukázal, že Američané jsou s těmito výhodami obeznámeni a snaží se více zapojovat.

Zatímco pouze 33 % spotřebitelů je „dobře obeznámeno“ se základními definicemi, 63% lidí je považuje za velmi snadnou formu platby a 55 % dokonce věří, že mohou usnadnit lepší věrnostní systémy odměňování pro spotřebitele i podniky.

Masové přijetí kryptoměn

Průzkum KPMG dále ukázal, že odvětví jako restaurace, kavárny či rychlé občerstvení, elektronické společnosti, banky a ostatní společnosti vydávající debetní či kreditní karty mají vzestupný trend přijetí blockchainu do svých podniků.

Tokenizace proniká postupně i do filmového průmyslu, když hollywoodký herec a režisér, Wesley Snipes, investoval do tokenizačního filmového fondu 25 milionů dolarů.

Závěr

Tyto zprávy jasně dokazují, že zájem o blockchain je na vzestupu. Lidé shledávají výhody, které z této technologie plynou a masová adopce kryptoměn pomalu začíná.

Co číst dále

Jak je to s kvantovou nadřazeností Googlu – jsou kryptoměny v ohrožení?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: