Čínské oslavy začínají, očekává se pokles objemů obchodování

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Dnes, v sobotu 25. ledna 2020 začaly oslavy čínského Nového roku – roku “kovové krysy”. Někteří obchodníci očekávají pokles objemů obchodování s kryptoměnami.

Oslavy a pokles objemů

Čínský Nový rok je hlavním svátkem roku pro celou Čínu a také významným svátkem pro velkou část Asie. Není proto divu, že v tuto dobu můžeme čekat pokles aktivity obchodníků, když celá Čína se bude tou dobou někde s rodinou účastnit oslavy, sledovat ohňostroj, pojídat nějakou tradiční dobrotu a rozdávat dárky a přání.

Každoročně oslavy čínského Nového roku kryptokomunita sleduje a bereme to jako fundamentální událost pro celý kryptoměnový trh.

Arthur Hayes, generální ředitel bitcoinové a kryptoderivátové burzy BitMEX, předpovídá, že oslavy povedou k tomu, že objem obchodování i volatilita Bitcoinu bude prudce klesat.

Bude klesat i cena?

Z krátkodobého hlediska vedly oslavy čínského Nového roku v minulých 4 letech k poklesu ceny od předchozího lednového maxima. Historicky jde tedy o bearish událost. Také letos jsme v době přípravy článku pod dosavadním maximem 2020. To si můžeme vysvětlit tím, že masa lidí vybírá úspory, cestuje za rodinou a utrácí.

To platí i pro tu část, která se věnuje tradingu či těžbě kryptoměn. A jak víme, především těžba je v Číně velmi silně zastoupená. To naznačuje, že by mohla během oslav klesnou nejen volatilita, ale možná i cena.

Naproti tomu kryptoanalytik a ekonom Alex Krüger říká, že očekává, že dopad nového roku bude minimální.

Krysa

Nový čínský rok bude ve znamení krysy, která vystřídá vepře. Někde se uvádí, že krysa znamená nové začátky a příležitosti. Lunární horoskop ale nechme stranou. Důležité je, že nový rok začíná dnes, účastní se ho prakticky celá Čína a velká část jihovýchodní Asie a oslavy potrvají až do pondělí.

Závěr

Čína tento víkend a v pondělí nebude na trhu, což se zákonitě musí projevit snížením objemů obchodování. Nemusí to však nutně vést k poklesu ceny, byť některé zdroje uvádějí, že k tomu došlo pokaždé během posledních 4 let. Krysa otevírá nové dvanáctiletí a oslavy potrvají 3 dny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img