Kryptu se bude v roce 2020 dařit, vlády se budou snažit stimulovat růst

0
(0)

Vypadá to, že díky celosvětovému úsilí o stimulaci trhů se bude letos dařit i kryptoměnovému průmyslu. Stále radikálnější politiky zaměřené na růst velmi rychle devalvují národní měny na úkor střadatelů, což činí vzácná aktiva, jako je i Bitcoin, velmi přitažlivými.

Generální ředitel Coinbase, Brian Armstrong, věří, že zpomalení globálních trhů bude v nadcházejících měsících nutit centrální banky k extrémnějším krokům. Jedním dechem dodává, že kapitál se může v reakci na takové “útoky na bohatství” přesunout právě na krypto trhy.

Politika centrálních bank kryptoměnám nahrává

Podle mnohých zastánců digitálních měn právě kroky jako snižování úrokových sazeb, kvantitativní uvolňování a dohody o zpětném odkupu (repo operace) v konečném důsledku znamenají, že se rychle rozvíjející oblast kryptoměnových aktiv stává stále více a více populárnější a atraktivnější.

Brian Armstrong ve svém dnešním postu na Twitteru prohlásil, že věří, že kryptoměnové trhy budou i nadále těžit z agresivních fiskálních politik.

Jako příklad takových politik upozorňuje Armstrong na včerejší krok FEDu, kdy došlo ke snížení úrokových sazeb.

V následném tweetu Armstrong také vzpomíná a zdůrazňuje nedávnou masivní injekci čínské likvidity ve výši přibližně 173 miliard USD. Podle generálního ředitely by tyto faktory mohly vést k posunu v myšlení mnoha lidí, včetně nejbohatších investorů planety.

    „Mohl by to být rok, kdy se myšlení institucionálních investorů začne měnit a na kryptoměny již nebude pohlíženo jako na rizikovou sázku, ale jako na rezervní měny.”

I přes velmi pozitivní a býčí Armstrongům příspěvek, se několik jeho followerů ohradilo vůči použití slova “krypto” v souvislosti s výrazem rezervní měny. Krypto je velmi obecný termín, používaný pro nesourodou skupinu často i velmi pochybných digitálních mincí a tokenů. Dnes existují tisíce různých kryptoměn a je jasné, že není jejich úkolem, aby sloužily jako rezervní měna planety. Podle těchto kritických hlasů by bylo mnohem vhodnější, když mluvíme o rezervních měnách, použít výraz Bitcoin.

Závěr

Aktuální situace na trzích je napjatá a je jasné, že vlády a centrální banky s tím musí něco dělat a ne vždy půjde o populární a oblíbené kroky. Bude mít Armstrong pravdu a stane se právě rok 2020 rokem, kdy dojde k posunu v myšlení mnohých lidí a kryptoměny dojdou masivního rozšíření? Uvidíme, šance tu určitě je…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img