18.04.20 Technická analýza akcií AMD a Apple – Akcie mají za sebou parádní rally, dojde už k rotaci na trzích?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Je to neuvěřitelné, ale část akcií skutečně umazalo většinu předchozích ztrát. Trhu s akciemi AMD chybí jen velmi málo, aby otestoval hladinu ATH z 19. února. Dalším analyzovaným trhem jsou akcie Apple, které jsou sice teprve v půli cesty k maximální hodnotě, ale taktéž se jim povedlo udělat velký kus práce.

No, ale tím se dostáváme k ústřední otázce. Jak je možné, že po takových panických výprodejích se některým trhům povedlo skoro zcela zregenerovat? Jak to, že neproběhla ta avizovaná rotace trhu, kterou většina očekávala? To jsou právě otázky, které si v současnosti klade spousta lidí a to včetně mě.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

analýza amd

Jak sami v grafu vidíte, tak akcie společnosti AMD rostou na ceně ještě rychleji, než klesaly při krvácejícím období na finančních trzích. Kurz překonává jednu S/R hladinu za druhou a díky tomu je v těsné blízkosti ATH hladiny 59,27 USD. A říkám vám, že jestli se býkům podaří úroveň překonat, tak si zaklepu na čelo. Protože když by mi něco takového někdo řekl ještě před dvěma týdny, tak tomu vůbec nevěřím. Jak je možné, že se některé trhy tak snadno a rychle vzpamatovaly? Za poslední dva měsíce jsme mohli na trzích zpozorovat jednu důležitou věc a to jest, že to po celou dobu poháněly hlavně emoce.

Všichni najednou dostali okamžitě strach, takže se všeho začali investoři ve velkém zbavovat. Napřed spekulanti s deriváty, což mělo samozřejmě za následek i poškození akciového trhu. Na co narážím? Že aktuální růst nemá skutečně opodstatnění. Jako při tom pádu jde především o emoce a ty se mohou během jednoho dne zase změnit. Tu předchozí depresi rychle vystřídalo sebevědomí, ale osobně nejsem toho názoru, že k tomu je důvod. Konkrétně AMD vydá earnings report až 28. dubna, takže se ještě ani neví, jak intenzivní byl negativní vliv na ekonomiku firmy. Ale lidi stejně houfně nakupují.

Indikátory

Tady je k vidění jedna zajímavost. I přesto, jak zběsilý růst je, tak křivka indikátoru tak sebevědomě nahoru nešla. Všimněte si toho, jak byla hladká při poklesu a jak vypadá nyní. Hodnoty indikátoru jsou těsně pod 70 body, takže se brzy bude lámat chleba. Možná se až teď zkrátka ukáže, jak ve skutečnosti je trh silný. Co se týče MACD, tak zde se pozitivní momentum solidně drží a nevykazuje známky oslabování.

Aktuální situace na 1D TF akcií Apple

Trh s akciemi Apple už na tom tak dobře není, ale i tak si za předchozí tři týdny připsaly více jak 33 % zisku. Co se týče technické stránky věci, tak trh skutečně do jisté míry respektuje technické úrovně. Což je fajn vědět a lze s tím pak kalkulovat i v budoucnu. Každopádně, nakupujícím se povedlo smazat více jak polovinu předchozích ztrát a za vcelku rekordní čas.

Háček je v tom, že tady soustavně klesají objemy při růstu ceny. Respektive, klesají na rozdíl od předchozího trhu znatelně. Pohyb není potvrzený a to nevěstí nic dobrého. Býkům v těchto chvílích stačí ještě překonat S/R úroveň 302,17 USD a pak jsou dveře otevřené k atakování cenové úrovně ATH.

Indikátory

Hodnoty RSI se ještě ani nepřehouply skrze 60 bodů, takže i přes ten rapidní růst z posledních tří týdnů v podstatě nic zásadního neznamená. Dle MACD si trh momentum up zatím drží, ale lze na histogramu spatřit malé zaváhání.

Závěr

Dojde konečně k rotaci trhu, či ne? Budu ve svém názoru konzistentní, takže předpokládám, že ano. To ale neznamená, že některé akciové trhy nedokážou dokonce pokořit svá cenová maxima. Důležitější už je, jestli se na nových maximech udrží. Nicméně, do konce dubna už všechny firmy zveřejní svoje reporty a to bude mít na budoucí vývoj taky vliv. Uvidíme, jak za ten krátký čas dokázala tahle krize ovlivnit celkové hospodaření za první kvartál.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img