04.04.20 Technická analýza akcií AMD a Microsoft – Pullback je u konce a zase klesáme do příznivějších cen

1
bull_bear2

Dnes máme sobotu a tak se podíváme znova na akciový trh. Konkrétně na akcie společnosti Advanced micro devices (AMD) a Microsoft. V rámci minulé analýzy jsme měli kombinaci Tesla a Microsoft a předminule AMD a Facebook. Proč se věnuji stále více akciovému trhu a zrovna těmto společnostem? Recese totiž započala a s tím i pokles cen, na jehož konci je výborný potenciál k nákupu.

Hlavně sleduji akcie firem, které jsou tak nějak zaběhlé a technologicky na výši. Takže úplně nehrozí jejich krach a potenciál k soustavnému růstu ceny tu je též. Vím, že je v takových chvílích v oblibě hledat něco méně známého s nízkou kapitalizací, ale to já považuji za gambl. Tedy, za předpokladu, že nemáte kvalitní insider info.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

analýza AMD

V minulé analýze na AMD byla cena za akcii 46,58 USD a kurz tedy narážel na S/R hladinu 47,99 USD. Jak můžeme seznat z našeho grafu, tak se průraz evidentně vůbec nepovedl následoval pokles. Zároveň můžeme i konstatovat, že volatilita se udržuje vysoká. Otázka je, zda je definitivně pullback ukončený. Já bych řekl, že ano a klidně i během následujícího týdne kurz retestne support 39,13 USD. Nicméně, jestli se sem cena dostane, tak očekávám spíše průraz down k významné hladině podpory na cenovém levelu 34,34 USD.

Pro mě osobně je to vůbec první zajímavá cena pro případný nákup. Z technického hlediska se jedná o relevantní hladinu a teoreticky by mohla mít šanci se udržet. Zároveň by pokles k úrovni znamenal ztrátu cca 42 % od ATH. Což bych si dovolil tvrdit, že je na dostatečné pročištění trhu adekvátní. Ovšem, musí se brát v potaz i technologický fundament společnosti, protože z minulosti víme, že s AMD je to jak na houpačce. Někdy jsou jejich čipy excelentní a levné, ale pak po dlouhou dobu těžký průměr.

Indikátory

Křivka RSI potvrzuje ukončení pullbacku, protože momentum se překlopilo. Na MACD taky dochází k překlopení, ale definitivní potvrzení proběhne až při bearish crossu.

Aktuální situace na 1D TF akcií Microsoft

Na trhu s akciemi Microsoftu tento týden taky proběhlo zamítnutí, ale je to tu krapet lepší než na předešlém trhu. Respektive, kurz se nahoře drží o něco lépe. Nicméně, denní svíce z 31. března není zrovna příznivá a považuji ji za ukončení pullbacku. Předpokládám spíše retest pásma podpory okolo 136 USD a pak se uvidí. Z historické price action je jasné, že je to úroveň, se kterou se musí počítat. Proto počítám s tím, že býci hladinu budou urputně bránit. I tak se spíše přikláním k průrazu down a atakování druhého silného supportu v řadě. A to pásmo podpory okolo 125 USD.

Každopádně, cena se včera zavřela na 153,83 USD a zdá se, že S/R úroveň 149,56 USD poskytla prozatím dostatečný support. Vývoj pokračuje ve znamení vysoké volatility a dokud se tento atribut nezmění, tak se počítá i nadále s bear trendem. Já osobně počítám s tím, že do podzimu atakujeme úrovně okolo 100 USD. Za předpokladu, že se medvědí trend do konce udrží.

Indikátory

Na tomto trhu indikátory vypadají lépe a jsou projekcí, že tady se býci více snaží. Respektive, pozitivní momentum se sice zastavilo, ale ještě nepřeklopilo.

Závěr

S těmi akciemi je to běh na dlouhou trať, ale řádově v měsících by měl být znát vliv, vyplývající z uvolněnější monetární politiky Federální rezervní banky USA. Ta likvidita by se měla v průběhu času na trhu zvyšovat a nákupní tlak i s tím určitě poroste. Teď je akorát třeba si vytipovat zajímavé technické úrovně a ty sledovat jako lev, číhající na svoji kořist. Když budete mít tipy na TA dalších akcií, tak napište do komentářů. Určitě to zvážím.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře