Kryptoskupiny na Telegramu ubývají – Twitter na hodnotách z roku 2018

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Počet kryptoměnových skupin na Telegramu se od roku 2018 výrazně snížil. Data za uplynulé dva roky také prozrazují, že aktivita a počet sledujících na sociální síti Twitter stagnuje na hodnotách z roku 2018. Co za tím stojí?

Snížená aktivita na sociálních sítích

Joshua Frank, zastávající funkci analytika finanční společnosti The Tie, před nedávnem prozradil zpravodajskému portálu Cointelegraph, že nejdůležitější kryptoměna na světě spolu s ostatními altcoiny zaznamenaly snížený objem příspěvků na Twitteru za poslední dva roky měření.

„V lednu roku 2018 průměrný objem příspěvků na Twitteru dosahoval přes 80 500 denně. Od té doby počet klesl o 66%, kdy k většině poklesů v objemu příspěvků došlo právě v roce 2018. Objem tweetů se nyní pohybuje kolem stejných úrovní jako v říjnu 2018.“

Ve svém rozhovoru také dodal, že počet členů v kryptoměnových skupinách na Telegramu nadále ubývá. Frank ale poznamenal, že první čtvrtletí letošního roku lze považovat za pozitivní a očekává do budoucna obrat nahoru.

graf
zdroj: twitter.com

Na přiloženém grafu si od ledna 2018 do dubna 2020 můžeme povšimnout, že zvýšený zájem o kryptoměny začal vždy s cenovým boomem. Ten nastal v prosinci 2017, červnu 2019 a počátkem letošního roku.

Obchodník s kryptoměnami Aztek BTC na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, kde detailně popisuje ztráty členů na kryptoměnových skupinách na Telegramu. Některé skupiny ve sledovacím období 2018 až 2020 ztratily i přes 70% svých členů.

Závěr

Ačkoliv statistiky vypadají velmi negativně, při pohledu na aktuální situaci se zájem o kryptoměny drží na velmi kladných hodnotách. Joshua Frank dodává, že s příchodem halvingu a možného cenového boomu v budoucnosti může trend v počtu kryptoměnových příspěvků překonat dosud nastavený rekord.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img