[Polední zprávy] • Zakladatel Silk Road: Bitcoin nemá žádný limit • BitFinex spouští vlastní sociální síť • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Cena Bitcoinu již několik týdnů stagnuje mezi 6 600 a 7 200 USD, ale nakonec došlo k proražení a nárůstu ceny o 10% na 7 750 USD dva týdny před halvingem. S blížícím se halvingem se stále více hovoří o ceně BTC. Přestože existuje mnoho různých dohadů a analýz o tom, co se může stát dále, nyní cena BTC roste. Aktuálně se pohybuje nad 7 700 USD a za posledních 24 hodin přidala 1,55%. Altcoiny jsou také převážně v zelených číslech.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý víkend najdete zde: ETH a EOS, ETP a ZEC  a speciál na vývoj ceny BTC. Dále se také můžete podívat na přehledy dění na kryptotrzích 27.4., 26.4., 25.4.

Kryptoměny

Zakladatel Silk Road a nyní americký vězeň Ross Ulbricht tvrdí, že cena Bitcoinu po halvingu zůstane výrazně nad 20 000 USD. Ulbricht zveřejnil na svém osobním účtu na Medium.com dne 24. dubna své připomínky. Zakladatel Silk Road chce, aby krypto komunita věděla, že je “stále býčí z dlouhodobého hlediska”. Podle Ulbrichta bude za několik desetiletí cena BTC pod 20 000 vypadat absurdně levná, takže nyní jakýkoliv pokles pod 10 000 USD je jen nepodstatný výkyv.

Společnost Grayscale Investments, koupila v roce 2020 téměř 50% všech vytěžených etherů. Firma nastínila zvýšený zájem ze strany institucionálních investorů a naznačila, že nadcházející Ethereum 2.0 by mohlo být příčinou. Celkový počet ETH vytěžených od začátku roku 2020 do 24. dubna byl 1 563 245 875. Současně společnost Grayscale Investments Ethereum Trust (ETHE) vydala k 31. prosinci loňského roku 5 230 200 akcií. A na jejich webových stránkách měla firma k 24. dubnu 2020 13 255 400 akcií. S 0,09427052 ETH na akcii to znamená, že 756 239 777 ETH bylo nakoupeno ve stejném období. S ohledem na všechna čísla shora společnost Grayscale v roce 2020 nakoupila přesně 48,4% všech těžených etherů.

Kryptoburzy, banky

Společnost Bitfinex oznámila svou vlastní sociální síť, která byla dnes spuštěna. Na sociální síti burzy, nazvané Bitfinex Pulse, se zákazníci mohou ponořit do energetického světa obchodování, spolupráce na koncepcích a dalších činností souvisejících s trhem, uvedla kryptoburza.

Jedna z největších burz v Japonsku právě oznámila, že zahájila konzultační služby pro řešení požadavků nových podniků na technologii blockchain. Podle tiskové zprávy z 27. dubna BitFlyer uvedla, že nabídne kromě služeb BaaS, Joint Business, miyabi Core a RegTech také pátou službu – poradenství. Jeho cílem je zaměřit se na společnosti, začínající nové podniky a revoluci v řízení úkolů v odvětvích, jako je finance, výroba, technologie, nemovitosti a veřejný sektor.

Regulace, CBDC

Síť Public Private Execution Network (PPEX), alternativní obchodní systém (ATS) pro osvobozená digitální aktiva a další soukromé cenné papíry, má regulační povolení k zahájení obchodování v USA. PPEX vstoupí na kapitálové trhy se širokou, ale specializovanou sítí. PPEX podporuje sekundární obchody pro všechny druhy osvobozených cenných papírů, včetně digitálních aktiv s původem v blockchainu. Tyto produkty soukromého kapitálu nepodléhají stejným požadavkům na zveřejňování a registraci jako jejich produkty obchodované na veřejném trhu, které se musí zaregistrovat u SEC.

Zakladatel společnosti Bittr Ruben Waterman, řekl, že jeho bitcoinová burza, která byla otevřena v roce 2018, bude ukončena do 28. dubna, protože firma jednoho člověka nemá kapitál, který by vyhovoval novým předpisům. Nizozemská národní banka (DNB) odhaduje, že samotná registrace kryptoburzy podle nových pravidel stojí 36 500 USD, kromě požadavků na soulad s předpisy.

Blockchain, technologie, mining

Společnost Blockstream oznámila, že mineři bitcoinů hlásí technické problémy se soupravami Bitmain, které mají 20-30% poruchovost. Těžaři, spoléhající na Bitmain S17 a T17 Antminer, uvedli, že soupravy mají míru selhání mezi 20-30%, kde by za normálních okolností byla zhruba 5%. Chladiče na soupravách Antminer S17 a T17 kolabují, což způsobuje zkratování minerů. Kromě toho uživatelé hlásili problémy s ventilátory napájení na S17.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Nemám zrovna v lásce, když se z podobných lidí dělají celebrity. A ani nesouhlasím. Vidím to dlouhodobě tak: Bitcoin buď vystřelí nahoru, nezmění hodnotu nebo jeho hodnota naopak klesne. Je to sice poněkud nejednoznačné, ale nakonec všechny tyto scénáře mohou mít logické odůvodnění.

Vaclav

Mrzi mne ,ze se tu pisi celkem nezajimave clanky. A jeden z nejzajimavesich posledni doby se tu neotiskne. Tak tedy alespon odkaz: https://eng.ambcrypto.com/bitcoin-halving-and-a-37-hash-rate-drop-will-the-price-pull-through/

Velice zajimave pocteni. Narozdil od vyse uvedeneho a zmineneho zde na kryptomagazinu.

spot_img