26.04.20 Technická analýza ETP/USD a ZEC/USD – Našly alty svoje dno?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Dnešní analýza bude trochu netypická, neboť jsem se rozhodl poohlédnout po méně oblíbených altech. Respektive, zanalyzovat si na těchto mincích dlouhodobější situaci. Vybral jsem si ETP (Metaverse) a ZEC, kdy na ETP jsem měl analýzu naposledy na podzim minulého roku na Zcash začátkem února tohoto roku.

Některé altcoiny vypadají totiž hodně bídně a jakoby umíraly, což je třeba příklad ETP. Zcash je na tom mnohem lépe, respektive obdobně asi jako jiné top alty. Díky čemuž v analýze uvidíte ohromný kontrast, který tak nějak naznačuje, že ne všechny altcoiny se mohou „dožít“ dalšího bull runu.

Aktuální situace na 1D TF ETP/USD

Mince ETP je na tom skutečně dost bídně a na občasné automatické reakce na supportech nic moc nepředvádí. Jak už jsem tvrdil v půl roku staré analýze, tak obrovský problém je, že padla S/R hladina 0,556 USD. Byl to ten nejsilnější support a jeho průrazem se trh odsoudil k hodně dlouhému klesání bez konce. Na jistou dobu propad zadržela hladina 0,3218 USD. Nakupující hladinu dokázali bránit přes pět měsíců, ale jejich iniciativa slábla a slábla až nakonec úroveň podpory v únoru padla. Následoval volný pád a od poloviny března je vývoj kurzu jenom stranový.

Bez volatility, bez objemů. Skoro jako by trh umřel. V podstatě o ETP teď není zájem ani  ze strany prodávajících (shortařů), ani nakupujících. Proč? Protože nelze ani identifikovat S/R úrovně v grafu. Já osobně nevidím vůbec nic, na čem bych mohl zakládat svá rozhodnutí ohledně vstupu do pozice na tomto trhu. Není tu nic. Teoreticky se dá akorát vycházet z toho, že cena padla tak nízko, že lze očekávat konečně pořádný odraz. Ale věřte tomu, že kurz má ještě kam padat.

Indikátory

Indikátory RSI a MACD potvrzují, že je trh extrémně slabý a zároveň je stále dost prostoru pro případný pád.

Aktuální situace na 1D TF ZEC/USD

Zcash je na tom v tomto ohledu mnohem a mnohem lépe a oproti předchozímu trhu je tu snadno rozpoznatelný rozdíl. Kontrast zkrátka značný. Když se celý trh cca 12. března vypláchl, tak následující den se denní svíce zavřela jako poměrně velký hammer s dostatečným bull volume. Jak by se dalo očekávat, tak trh zareagoval růstem, jenž trvá doteď. Nicméně, považuji za dosti negativní, že na okamžik cena spadla pod S/R hladinu 26,34 USD. V podstatě to je poslední záchrana a zdá se mi, že bylo moc snadné support překonat.

Každopádně, během šesti týdnů se podařilo Zcash atakovat hladinu 48,07 USD, kde i vidíme zamítnutí, jenž mělo za následek propad k levelu 43,95 USD. Zároveň se tu dá identifikovat trend, jehož fundamentem je zakreslená trendová přímka. Její průraz by strukturu narušil a mohlo by to naznačovat začátek rotace na trhu. Když by se cena vrátila k hladině 26,34 USD, tak by se v tom do jisté míry dala vidět příležitost. Ovšem poslední odraz byl jen tak tak a na příště by nemusel už vůbec vyjít.

Indikátory

Z RSI a MACD je vidno, že je na tom ZEC skutečně daleko lépe. Co se týče aktuálního price action, tak poslední zamítnutí na rezistenci se odehrálo ve stejnou chvíli, kdy křivka RSI atakovala hraniční úroveň 70 bodů. Na MACD se drží pozitivní momentum a celkově se vlastně aktuální trend jeví jako zdravý a udržitelný.

Závěr

Našly tedy některé alty, konkrétně ETP a ZEC, konečně své dno? Na Zcash považuji za problém to, co lze sledovat v podstatě na celém finančním trhu. S růstem ceny soustavně klesají objemy. Proto bych si asi nedovolil tvrdit, že ZEC má finální odraz ode dna za sebou. Co se týče ETP, tak graf by v mnohých opravdu mohl evokovat, že níž už cena nemůže a tak už trh musel najít své dno. Je to ale zcela mylný předpoklad, protože dokud nejsme na nule, tak je stále kam klesat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img