10.02.20 Technická analýza ZEC/USD – Nepříznivá struktura, bude větší korekce?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Od poslední analýzy na Zcash (ZEC) uběhl již nějaký ten pátek a tak jsem si pro vás připravil další update v pořadí. Tehdy mělo ZEC za sebou zhodnocení o více jak 100 % a v tomto trendu trendu pokračuje až do těchto chvil, díky čemuž tu máme zhodnocení o 155 %. Jsou to neuvěřitelná čísla a zároveň docela neočekávaná, neboť zrovna Zcash nepatřil mezi nějak moc oblíbené mince.

Díky price action z posledních šesti týdnů se tedy jedná o jeden z nejsilnějších trhů, které nám nyní kryptoměny nabízí. Nicméně, struktura z posledních cca deseti dní se mi moc nelíbí. Skoro to vypadá, jak kdyby se cenový vývoj blížil k dočasnému vrcholu. Pojďme se teda na to podívat přímo do grafu.

Aktuální situace na 4H TF ZEC/USD

ZEC

Cena ještě po mém posledním příspěvku pumpovala až po hladinu 64,81 USD, kde proběhlo zamítnutí a korekce k cenovému pásmu okolo 50 USD. Pak se momentum obrátilo up a trh navázal na svůj předešlý agresivní výkon a to až po S/R level 68,94 USD. Zde měl trh očividně trochu problém a vzešla z toho krátká konsolidace, kterou býci následně hezky využili ke svému prospěchu. Další vývoj se držel ve znamení přízně, ale už je v těchto cenových relacích znát, že býci postupně přicházejí o páru. I tak se ale cena dokáže ještě škrábat do vyšších cenových hladin, takže nákupní tlak stále převyšuje ten prodejní.

Rising wedge

Zde vidím problém v zakresleném rising wedge, což je bearish pattern. Pro nováčky velmi rád vysvětlím, jaká je za těmito patterny vlastně logika. Představte si situaci, kdy do kopce taháte těžký náklad, ale sklon je čím dál strmější a vám zároveň dochází síly. Logickým závěrem je tedy to, že vám ty síly dojdou a v důsledku strmého rázu se náklad sesype dolů. Úplně stejně můžeme chápat tento rising wedge, kdy zkrátka nákupní tlak pomalu slábne a naopak ten prodejní získává navrch. Není to ale samozřejmě 100%. Obecně se ale uvádí, že ta pravděpodobnost je více jak 70 %. Realita je ale taková, že se to dosti různí v závislosti na tom, o jaký trh se jedná.

Já každopádně beru tento pattern vážně a myslím si, že okolo S/R úrovně 73,9 USD bude na nějakou dobu konečná stanice. Bude samozřejmě dost záležet na tom, jak silné to zamítnutí bude a také na dalším průběhu samotné korekce. Ale pozor, jak jsem řekl, nic není jisté a pokud se hype udrží, tak to může pumpovat i nadále. Já této variantě ale dávám menší šanci. Technickou stránku trhu prostě nemůžete jenom tak ignorovat. Hype, nehype.

Indikátory

Na indikátoru RSI žádnou anomálii nevidím, ale je zde zřejmé, že se křivka zdržuje spíše ve vyšších hodnotách, což je samozřejmě pro trh dobře. Z MACD se toho teď moc vyčíst nedá a na Stochastic RSI taktéž neshledávám nic zajímavého.

Závěr

Máme po 150% zhodnocení a jsme na vrcholu rising wedge. To já osobně považuji za docela zřejmou záležitost a myslím si, že trh během tohoto měsíce dost zakolísá. Aby se to ale potvrdilo, tak potřebujeme průraz spodní hrany patternu, k čemuž zatím nedošlo. Prostoru v rámci útvaru je ještě dostatek, takže trh má v této době ještě tak týden na rozhodnutí, kam se nakonec vydá. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře