17.01.20 Technická analýza ZEC/USD – Zcash udělal za dva týdny 100% zhodnocení!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dneska máme necelé dva týdny od poslední analýzy na spíše méně oblíbenou minci zvanou Zcash (ZEC). No, situace byla tehdy taková, že trh už relativně dlouhou dobu znatelně respektoval hladinu 26.34 USD. Kurz se totiž od hladiny neustále odrážel, ale po většině těchto odrazů nenásledovalo žádné velké zlepšení. Minule jsme měli vcelku čerstvě po posledním takovém odrazu od supportu a ještě jsme nemohli tušit, že za pár dní nám trhy budou tak pumpovat. Tedy, v podstatě tu byla ta myšlenka, že se to už blíží, ale nikdo vám s jistotou nemůže říci, kdy se to odpálí.

A pokud ano, tak lže. Nikdo nemá doma pod postělí křišťálovou kouli. Každopádně, ZEC udělalo od 2. ledna více jak 100 %. Vzhledem k tomu, že to trh stihl za dva týdny, tak je jasné, že máme v grafu parabolu. Parabolu, po které nakonec muselo následovat silné pročištění. V podstatě vždy, když je struktura trhu parabola, tak brzy příjde kolaps. Parabolický růst není zdravý a stabilní. Proto je třeba na to dávat bacha, jelikož lidi mají tendenci v zápalu emocí do parabol naskakovat.

Aktuální situace na 4H TF ZEC/USD

ZEC

No, navážeme klasicky na poslední můj příspěvek, kdy měl tedy kurz čerstvě po průrazu skrze hladinu 30.44 USD. Trajektorie postupu se stále držela, jak byla, ale rezistence v cenovém levelu 32.52 USD se dokázala bránit. Dle těch knotů je jasné, že to chtělo krátký odpočienk a ten se dostavil v podobě poklesu ceny k předešlé úrovni. Ta na oplátku nepustila cenu níže a díky otmu mohl proběhnout další odraz up.

Tentokrát začalo momentum znatelně sílit a když bych to měl hodně shnrout, tak výsledkem byl průraz přes celou řadu zaznačených rezistencí. Z grafu je též vidno, že po průrazu rezistence trh dokázal tu stejnou hladinu následně využít jako support. Což vypadá po technické stránce moc hezky.

Kolaps paraboly

No, vzhledem k agresivitě nakupujících se nám hodně rychle začala tvořit parabola. Paraboly nikdy nevidím moc rád, protože to „rozbíjí“ graf a při kolapsu kurz začne strašně lítat a srazí při tom i několik hladin, které v tu chvíli nejsou vůbec relevantní. Jakmile se tedy začala parabola tvořit, tak bylo jen otázkou času, než se to sesype. Hlavní je, aby se trh z toho sesypání dostal. Je vcelku běžné, že po kolapsu paraboly se z toho trh tak lehce nedostane. Tentokrát se ale zdá, že se s tím vypořádá. Když došlo k zamítnutí na hladině 56.74 USD, tak byl propad hrozivý a znamenal ztrátu kolem 20 %.

A to během velmi krátké chvíle. Nicméně, hladina 46.89 pokles zastavila a od té chvíle nám kurz zkonsolidoval do podoby trianglu. Tedy, tady si nejsem úplně jistý, zda se jedná o triangl. Někdo by mohl namítat, že to vypadá jako býčí praporek. Jenomže ten má daleko menší sklon obou stran. Tady je to hodně rozevřené a to je právě typické pro trojúhelník. Když tedy budeme vycházet z toho, že máme před sebou pokračovací trojúhelník, tak máme jasno v tom, že je to příprava na další odpal.

Indikátory

Z indikátoru RSI je patrné, jak nám trh zesílil. Už není problém, aby se křivka RSI dostala do překoupených hodnot a zdržovala se zde po delší dobu. Navíc, v přeprodané části nebyla křivka už měsíc. To pro nás znamená, že býci definitivně přebrali iniciativu a medvědi ulehli k zimnímu spánku. Na MACD díky tomu kolapsu došlo k bearish crossu. Ten rychlý propad vlastně vytvořil falešný signál. A to proto, že už teď se zase schyluje k bullish crossu. U Stochastic RSI taky vítězí pozitivní momentum, což lze poznat na sklonu křivek, když klesají/rostou.

Závěr

Zcash byl dlouhodobě totální mrtvola, takže aktuální price action můžeme považovat za takové vysvobození. Pravdou ale je, že by se měl další vývoj co nejvíce vyhnout tomu, aby se tvořily takové paraboly, jak máme před sebou v grafu. Bohužel, do jisté míry se tomu nevyhneme, protože v určitých chvílích ty emoce zvítězí a příliš velké množštví investorů začne do trhu naskakovat během krátkého časového intervalu. No, uvidíme, co nám to nakonec přinese.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře