[SPECIÁL] BTC Studie KM: Bitcoin velryby, fraktální podobnost kumulace před halvingem?

0
(0)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Halving na Bitcoinu je nepochybně TOP událost roku 2020. Ohledně halvingu se vedou nekonečné diskuse a odhady odborníků na cenu Bitcoinu do ale i po halvingu. Podíváme se tedy na události posledních týdnů, které nás zaujaly.

Začínají velryby skupovat a kumulovat Bitcoin před halvingem? Máme pro to pár důvodů, které si dnes projdeme. Začneme zprávami od velkých burz a podpoříme naši studii grafy. Tuto studii jen pro Vás připravil Kryptomagazin.cz a nenajdete ji nikde jinde.

Zprávy z burz a ze světa:

Počet vkladů do Bitcoinu ve výši 1 200 USD za tento týden více než zečtyřnásobil

Podle údajů, které poskytl Brian Armstrong, generální ředitel největší americké kryptoburzy Coinbase, se počet vkladů ve výši 1 200 USD za tento týden více než zečtyřnásobil. Tento nárůst se shoduje s částkou pro americké daňové poplatníky, kteří dostávali stimulační šeky jako podporu v koronakrizi. Zdroj

Počet transakcí BTC na burzy se vyrovnal negativnímu rekordu z roku 2016

Počet vkladů Bitcoinu na kryptoburzy zaznamenal 12. dubna nejnižší hodnotu od srpna 2016, čili za téměř čtyři roky. BitFinex přišel za poslední měsíc o zhruba 33% držených BTC a BitMEX téměř o čtyřicet. Tyto informace naznačují, že držitelé bitcoinů přesouvají svá aktiva mimo burzy na své vlastní peněženky. Zdroj

Vyhledávání „Bitcoin halving“ na Googlu roste

Jedna z nejdůležitějších kryptoudálostí roku, halving u Bitcoinu, se rychle blíží (14.05.2020). Blížící se půlení odměn těžařů nezůstalo bez povšimnutí, přičemž údaje z trendů Google naznačují, že zájem o termín „Bitcoin halving“ se dostává na nová historická maxima. To by mohlo předznamenat také růst ceny BTC před touto událostí. Zdroj

Tyto zprávy o Bitcoinu jsme zaregistrovali za poslední týdny. Růst vkladů potvrdily na svém twitteru i kryptoburzy Coinbase a Binance. Zároveň ve svém tweetu poznamenaly, že roste i počet výběrů Bitcoinu mimo burzy, což může znamenat kumulování Bitcoinu na “bezpečnějších místech” jako například Ledger či Trezor nebo jiné.

Fraktální podobnosti

Po těchto zprávách se podíváme i na dva příklady kumulace BTC velrybami za poslední 2 týdny ve fraktální podobnosti.

Podobnost č. 1

Před dvěma týdny jsme viděli dne 16.04 pumpu na Bitcoinu, během pár hodin o 10,41%. V té době jsme rostli k 7 150 USD z low hodnot dne na 6 480 USD, jak to můžete vidět na grafu dole.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Jen aby to velryby stihly dřív, než teď především oni sami vyženou cenu BTC nad dvacet tisíc, pokud opravdu nakupují. Možná i spousta z nich přijde o peníze, jestliže teď mají v plánu nějaké výraznější nákupy BTC. Je tu totiž stále taková věc. Bitcoinu je omezené množství, takže pokud chce někdo koupit Bitcoinu třeba za miliony dolarů, které předtím v prosinci 2017 získal směnou BTC za Tether, nemusí to ani zdaleka stihnout. Dříve to může vyhnat cenu BTC výš, než za kolik by si velryba přála nakupovat. A čím se budou velryby snažit být rychlejší, tím rychleji cena BTC poroste. Je potřeba počítat také s faktem, že pokud se BTC skutečně dostane do jasného up trendu, málokdo bude nakupovat stable coiny za svůj Bitcoin, což dále požene jeho cenu nahoru. “Stable” coiny nebudou mít dostatečnou likviditu. Tether je v kurzu hlavně tehdy, když Bitcoin padá (neplatí pro tradery). Ani ty velryby to nemají jednoduché, že? Mohlo by se i stát, že samotný dolar mezitím kiksne nebo alespoň Tether ztratí důvěru atd. Ono koupit hodně Bitcoinu, aby to bylo stále výhodné (i třeba pomalu a opatrně, aby to příliš nehýbalo s cenou BTC směrem nahoru), není tak jednoduché, protože Bitcoinu prostě celkově není hodně. Není a nebude. Takže někteří velcí spekulanti by mohli pravděpodobně přeci jen zchudnout. Trh Bitcoinu se podřizuje vlastnostem Bitcoinu, což může i leckterou velrybu nepříjemně překvapit.

Rob

I opozdilá velryba může samozřejmě krátkodobé na oko vykázat zisk, pokud se zblázní retail a požene cenu vysoko nad vnitřní hodnotu BTC. Ovšem na vrcholu, který vytvořila tato skupina investorů, se Bitcoin reálné prodávat nedá, aniž by následoval okamžitý a hluboký pokles ceny. Tzv. splasknutí bubliny, na což je Bitcoin expert, jak víme. Jinými slovy pokud bude teď po halvingu Bitcoin třeba po ročním růstu stát milion dolarů, může se velryba pokochat pohledem na graf, ale reálně za tu cenu nic moc neprodá. Spíš nic.

Mr.N

Ale prodá i za milión. Akorát po velmi malinkých částkách. Hlavně jim bude stačit prodat jen zlomek z 1btc a budou ve stejném nebo lepším zisku než za aktuální ceny teď. A vždy se najde někdo kdo ty zrníčka bude chtít skupovat.

Rob

Je to možný. Sám si kladu otázku, jaký vliv bude mít striktní a neměnné množství BTC ve finále na velryby v situacích, kdy se dostanou v časech nedostatku do větších nákupních pozic. Jen mě to tak napadlo. Lidí taky není samozřejmě nekonečně, ale tam to bude spíš záviset na schopnosti Bitcoinu tolik lidí pohodlně a levně obsloužit, pokud by byl šířeji adoptován.

Mr.N

Vliv by měl být takový, že kdo bude mít 1 celý btc bude za vodou těžce (to už tu ale my nebudeme) a třebas rohlíky si budou lidi kupovat za 1 milióntinu btc. I méně. Cena se ustálí a k tomu se přizpůsobí hodnota zboží nebo služby. No a bude z toho plnohodnotné platidlo jako třeba koruna. O nějaké adopci nemusíme ani mluvit páč na adopci má btc času až do vytěžení posledního kusu. Samozřejmě teď o ní každý mluví, protože bychom chtěli všechno hned mít a už včera bylo pozdě že. No a velryby se budou nazývat bankami. Decentralizace bude asi taková že velryba(banka) bude na cloude a jenom online a žít bude z půjček lidem. Nebude moct hlídat tok btc ale jenom své zásoby. Cenu už ale neovlivní. Toš pozitivní scénář. Negativní by mohl nastat taky a již brzi když by banky všechno skoupili i za draho a spálili (schválně ztratili,rozpustili po neznámých peněženkach) celou zásobu. Tím by btc skončil a ani rollback by to nespravil. A pak hurá dál tisknout papírky.

enriko

takze ty velryby sou vlastne BANKY a delaji si uz ted z BTC co chteji a potrebuji a by ho dostali tam ked ho chcou mit aby banky nestratili svou moc

Rob

BTC není zlato. Zlato se špatně uchovává a zabezpečuje. A tak vznikly banky, které shodou okolností a jak léta šla stále více zneužívaly svého postavení. Proto dnes vydávají poukazy na něco, co neexistuje a proto toho něčeho může být neomezené množství. Bitcoinu je však množství omezené. Stejně, jako zlata (při našem stupni poznání), ale není problém ho v jakémkoliv množství skladovat doma a dobře jej zabezpečit i bez banky. Takže… Poukázky, které jsou beztak již dávno bezcenné, už nejsou potřeba. Proto nejsou potřeba v souvislosti s Bitcoiny banky takové, jak je známe. Podle mého názoru mají banky možnost transformace v instituce, které zabezpečí za slušný periodický poplatek privátní klíče bohatým lidem tak, aby to pro ně mělo význam. Plno lidí nebude chtít znát své privátní klíče paradoxně z bezpečnostních důvodů a raději přenechají tuto zodpovědnost specializovanému subjektu, který zajistí také plnění pojištění, kdyby něco nekladlo. Veřejný klíč k peněžence vám samozřejmě dají, aby se každý mohl ujistit v blockchain exploreru, že banka na dané peněžence prostředky opravdu má. A to je velký rozdíl oproti zlatu. Oni vám dají stvrzenky, že jeho hodnotu vlastníte, ale vtip je v tom, že nevíte kde a nemáte tedy šanci si ověřit, že vaše zlato je tam, kde má být. Proto jsou kryptoměny cennější než zlato. A rozhodně nejsou totéž, protože mají vlastnosti, které se perfektně hodí k uchování hodnoty, kterou lze kdykoliv a neomylně ověřit z pohodlí svého domova. Ve smyslu, jaký známe dnes, banky nepřežijí. Rozhodně ne. Já neříkám, že zrovna Bitcoin, ale určitě ne tisíceletý fiat scam. A to, že se upustilo od zlatého krytí bankovek (původně stvrzenek, že jste si uložili zlato), je hlavně výsledek toho, že původně vložené zlato prostě dnes už není. Je absurdně úsměvné a zároveň k pláči, že to lidem víceméně nevadí. Nicméně ke katastrofě globálních rozměrů tato nesrovnalost nepochybně vede… Nebýt kryptoměn…

spot_img