Gemini spolupracuje se společností Mastercard

0
gemini mastercard průzkum
Zdroj: Pixabay.com

Společnost Mastercard pokračuje ve svém úsilí v oblasti kryptoměn tím, že uzavírá partnerství s burzou digitálních aktiv Gemini a zavádí inovativní kreditní kartu s odměnami pro kryptoměny. Přezdívaná Gemini Credit Card má již na svém seznamu čekatelů více než 100 000 lidí. V létě by snad již konečně mohla spatřit světlo světa.

Odměny v kryptu

Kryptoburza založená a spravovaná dvojčaty Winklevossovými dnes oznámila svůj nejnovější produkt. Kromě partnerství s Mastercard společnost také spolupracuje s průmyslovou bankou se sídlem v Utahu, WebBank.

Prohlášení nastínilo některé klíčové vlastnosti karty, která ve svém pořadníku již nashromáždila 140 000 lidí. Patří mezi ně až 3 % cashbacku na „kvalifikované nákupy“ v BTC nebo v některých dalších digitálních aktivech uvedených na Gemini. Odměny budou automaticky připsány bezprostředně po transakcích na účty držitelů karet na burze.

Burza Gemini slíbila, že karta nebude mít žádné poplatky a zákaznickou podporu 24/7. Karta bude zpočátku k dispozici ve třech barvách (černá, stříbrná a růžové zlato) a nebude obsahovat 16místné číslo karty. Místo toho bude „snadno přístupná“ prostřednictvím zákaznického účtů Gemini a bude vyžadovat dvoufaktorové ověřování.

„Vzhledem k tomu, že stále více lidí se snaží vstoupit do krypta, kreditní karta Gemini jim poskytne snadný přístupový bod a snadný způsob, jak si přilepšit odměnami, aniž by změnili své každodenní výdaje.“

– komentoval generální ředitel Gemini, Tyler Winklevoss.

Po svém uvedení na trh, ke kterému by mělo dojít později v tomto roce, bude karta k dispozici ve všech 50 státech USA a bude přijímána všude tam, kde Mastercard působí.

Mastercard a adopce kryptoměn

Winklevoss také načrtl nedávné snahy společnosti Mastercard o přidružení ke kryptoměnám jako významný milník z hlediska masové adopce. Americký gigant finančních služeb se rozhodl podporovat několik digitálních aktiv přímo ve své síti.

Linda Kirkpatrick, severoamerická prezidentka společnosti Mastercard, poznamenala, že pro-krypto přístup společnosti si klade za cíl uspokojit rychle rostoucí poptávku zákazníků. Když Kirkpatrick konkrétně komentovala Gemini Credit Card, dodala:

„Naše práce s Gemini staví na této pozici, propojuje potřeby spotřebitelů s aktivy nové generace a přináší průkopnický zážitek, který předefinuje budoucnost odměn a výhod karet.“

Závěr

Platební karty s kryptem nejsou sice nic nového, tohle ale vypadá velmi slibně. Pokud bude dostupná i jinde než v USA, pořídíte si ji?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře