27.04.21 Technická analýza BTC/USD – pomaličku pokračujeme v růstu, brzy ATH?

14
Fotot by: https://pixabay.com/photos/blockchain-technology-bitcoin-money-3440455/

Bitcoin (BTC) nám od včerejší analýzy nepřestal postupovat v cenovém růstu. Je to sice střídmější, ale po technické stránce se trh někam rozhodně posunul. Pokud si BTC udrží klidnější růst, tak s tím nemusíme mít žádný problém. Nepotřebujeme agresivní expanzi, která by nás ihned dovedla kdoví kam.

Spousta altů má ještě dostatek prostoru pro případnou expanzi, takže úplně stačí, aby byl Bitcoin stabilní. Musím ovšem upozornit, že ještě aktuální snahy selžou, může se zopakovat cenový průběh z ledna 2018. Tím chci říct, že v těchto chvílích není rozhodně vyhráno a proto není nutné usínat na vavřínech.

Aktuální situace na 1W TF DXY

Dolarový index nemá za sebou zrovna úspěšných několik týdnů. Ten pokles byl znatelný a do jisté míry nečekaný, ale s novými daty o inflaci mělo tohle price action logiku. Index se každopádně nachází na posledním supportním pásmu, kde je jakási šance na odraz a pokračování v expanzivním trendu. Jestli bude pokles pokračovat, přikláním se k tomu, že kurz atakuje lednové low na cca 89,2 bodů.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Pondělní svíce má za sebou dost solidní close. Svíčka je nesporně impulsní a prorazila zakreslené pásmo, takže máme další support. Leč EMA 55 se prozatím prorazit nepodařilo, ale výsledek této snahy bychom se mohli dozvědět snad už dnes. Jestli ten klouzavý průměr kurz prolomí, asi atakujeme strukturu ending diagonal.

Na první pohled tedy price action z předešlých cca 72 hodin vypadá pozitivně, ale bohužel objemy už tak pozitivní nejsou. Medvědi měli mnohem větší sílu, než mají nyní býci. Tohle se sice může ještě změnit, ale to prostě nevíme. Nevidíme do budoucnosti a musíme kalkulovat jen s daty, které momentálně trh nabízí.

Jestli tedy kurz i nadále poroste, ale objemy nikoliv, jedná se pak samozřejmě o nemalý red flag. Jinak kolem 56 500 USD je na základě Volume profile High Volume Node (větší špičatost), kde můžeme očekávat zamítnutí. Určitě zde nějakou reakci zpozorujeme.

Indikátory

Denní RSI má 47 bodů, takže jsme blízko k tomu, aby se hodnoty navrátily zpátky do horní poloviny. Na MACD se pomaličku obrací setrvačnost.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafu nakupující též dosáhly dílčích úspěchů. Povedlo se překonat EMA 55, horní stěnu zakresleného kanálu a S/R level 54 530 USD. S tím S/R levelem to ovšem ještě není tak jisté, protože kurz na úrovni zrovna konsoliduje. Každopádně na intraday je ještě mnohem lépe znát, že objemy mají tendenci klesat.

Což prostě není správně. Potřebujeme soustavné stoupání volume, jinak nemůžeme cenovou expanzi tolik brát vážně. Ale jak jsem již řekl, tento faktor se může v průběhu času dynamicky změnit. Ovšem čím dříve, tím lépe pro Bitcoin. Pokud se však podaří překonat S/R level 58 189 USD, asi atakujeme all time high úroveň z poloviny dubna.

Indikátory

RSI se pořád drží v horní polovině hodnot, což je sice býčí, ale my potřebujeme atakovat hraničních 70 bodů. Řečené atakování nám totiž dost napoví ohledně skutečné síl trhu. Co se týče MACD, na histogramu je miniaturní medvědí divergence, což nám říká, že momentum up začíná trochu skomírat.

Závěrem

Jak jsem se již zmínil, vizuálně vypadá trh docela nadějně a pokud začnou stoupat i objemy, markantně by vzrostla šance na atakování historického maxima. Zkrátka je dobré hledat potvrzení cenového pohybu a když není, je dobré počítat s tím, že to skončí blamáží. Myslím si, že tenhle týden bude hodně zajímavý.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře