Připravuje Čína digitální jüan krytý zlatem?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Před týdnem se stala Čína první zemí na světě, která spustila svoji digitální měnu vydanou centrální bankou. Podle několika zjištění Čína také dala pokyn k nákupu obřího množství zlata do země.

Digitální jüan a zlato

Po několika letech usilovných prací na digitálním jüanu může Čína konečně slavit. Tato asijská země se stala první na světě, která spustila oficiálně svojí digitální verzi měny a upevnila tak svůj průkopnický status ve virtuálních měnách daleko před ostatními zeměmi.

Zpravodajská agentura Reuters uvedla, že Čína dala domácím a mezinárodním bankám povolení dovážet do země velké množství zlata. Čínská lidová banka kontroluje, kolik zlata vstupuje do Číny prostřednictvím systému kvót.

Podle několika zdrojů došlo v posledních týdnech k nákupu velkého množství drahých kovů. Zdroje Reuters uvádějí, že bude nakoupeno přibližně 150 tun zlata v celkové hodnotě 8,5 miliardy amerických dolarů.

Návrat ke zlatu

Velikost zásilek tak signalizuje dramatický návrat Číny na globální trh s drahými kovy. Podle čínské celní správy země od února minulého roku dováží v průměru zlato v hodnotě 600 milionů USD měsíčně, což odpovídá 10 tunám drahého kovu.

Uznávaný obchodník s cennými papíry a člen Londýnské burzy, Alasdair Macleod k této situaci napsal, že Čína může uniknout osudu kolapsu dolaru tím, že spojí jüan se zlatem. Díky veškerému svému zlatu by Čína mohla pomocí monetizace zničit dolar.

graf
Zdroj: zerohedge.com

„Nelze pochybovat o tom, že přechod na zlatý jüan bude mít zásadní vliv na zbývající nekryté měny. Ostatní národy budou pravděpodobně následovat Čínu při provádění svých vlastních standardů pro výměnu zlata.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 54 257 USD dle KMC.

Závěr

V minulosti před hrozbou digitálního jüanu varovalo mnoho analytiků předních finančních institucí v Evropě a Spojených státech amerických. Čína tak dýchá na záda americkému dolaru. Někteří analytici hovoří dokonce o počínajícím konci USD jako rezervní měny a o možném nástupu čínské měny na tuto pozici.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: