SEC: Vláda USA by se zachovala jako blázen, pokud by chtěla zakázat BTC

4.2
(10)

“Kryptomáma“ a členka Komise pro cenné papíry (SEC) Hester Peirce se v jednom z nedávných rozhovorů vyslovila proti vládě USA. Šlo o okamžik, kdy se v rozhovorech začaly objevovat myšlenky úplného zákazu kryptoměn.

V rozhovoru pro ‘MarketWatch Investing in Cryptocurrency event series‘ se nechala slyšet:

“Řekla bych, že jsme tím bodem již prošli, neboť byste museli vypnout internet a nechápu, jak by to vláda USA mohla zakázat. Sice by si mohla dát tu námahu a říct, že používání kryptoměn není dovoleno, ale lidé by je stejně mohli používat. Takže si myslím, že by bylo velmi pošetilé, kdyby se o to vláda pokusila”

V průběhu týdne se debata o tom, zda by vláda USA mohla bitcoiny postavit mimo zákon, celkem zintenzivnila, když na to upozornil i miliardář Ray Dalio. Dalio, přestože je jedním z mála fintechových miliardářů, kteří využili šanci na Bitcoin a chápou jeho hodnotu vůči americkému dolaru, poznamenal, že USA mohou v budoucnu zavřít Bitcoinu své brány. Pochopitelně by to nebylo vůbec snadné, jak Dalio správně poznamenal a připomněl dobu, kdy zlato, které má v oblibě mnoho investorů, potkal stejný osud.

Bitcoin jako hrozba pro americký dolar

Hlavním nebezpečím, které si uvědomují i mnozí bitcoinoví zastánci, je, že Bitcoin by mohl představovat pro americký dolar hrozbu, až jej v nadcházejících letech začne vytlačovat. Teoreticky se dá i očekávat, že bitcoiny jednou USD předběhnou a jedním z hlavních argumentů pro toto tvrzení je skutečnost, že inflace nutí obyvatele (nejen) Spojených států k tomu, aby hledali jiné možnosti, jak uchovat své bohatství.

Tyler Winklevoss, jeden z dvojčat Winklevossů, který se nedávno dostal na prestižní seznam časopisu Forbes jako jeden z největších kryptoměnových miliardářů, si myšlenku, že by vláda USA mohla zakázat bitcoiny, vůbec nepřipouští. Jeho stanovisko je docela jednoduché: Bitcoin jako takový již prošel “fází testování a zvažování” a nyní je schopen bez jakýchkoli překážek v zemi fungovat.

A v podobném duchu se vyjádřil i Michael Saylor, šéf MicroStrategy, který se také dostal na seznam TOP 10 nejlepších krypto miliardářů. Ten je přesvědčen, že Bitcoin je již příliš velký na to, aby mohl být zakázat. A pak bychom měli zmínit dalšího z velkých hráčů, Elona Muska, který do BTC investoval nemalé peníze.

Závěr

Myšlenka zakázat Bitcoin je téměř z říše utopie, což si uvědomuje čím dál více lidí. Osobně bych si vsadil spíše na zavedení jasných regulačních pravidel. Navíc stále se zvyšující nákupy institucí, které naskakují na krypoměnový vlak již svým způsobem vytvořily Bitcoinu jakousi pomyslnou záchrannou síť.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

centralni banky – ktere btc vlastni jej budou zakazovat 🙂
proc tedy btc prodavaji v aukcich?
centralni banky tez nesmely vlastnit akcie a kdepak jsme dnes??

Spaik

Zakaz pouzivani nebo kriminalizace btc skutecne utopie je a to z mnoha duvodu…
Ale sankce na tezare nebo nedej boze kriminalizace PoW tezby obecne uz tak nerealna neni..v tu chvili neni potreba vypnout internet ale jen vyhodit pojistky…

spot_img