JPMorgan: Bitcoin je pro instituce přitažlivější

4
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Na konci roku 2020 se Bitcoin úžasně zotavil z cenového propadu v březnu na začátku pandemie. Po měsících zvýšené institucionální podpory cena bitcoinů prudce vzrostla na více než 60 000 USD. Když se hodnota krátce snížila pod 60 000 $, objevily se obavy z příchozího medvědího období podobného tomu, který nastal po masivním bull-runu v roce 2017. Cena BTC se zatím jeví jako poměrně stabilní. Podle poznámky JPMorgan tato aktuální cenová stabilita zvýší atraktivitu pro institucionální investory.

JPMorgan směrem k Bitcoinu

Poznámka tvrdí, že investoři, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio, mohou Bitcoin považovat za atraktivní možnost. V minulosti tito investoři z Bitcoinu nebyli nadšeni kvůli jeho pověstné volatilitě, ale nyní, když se zdá, že je cena stabilnější, pravděpodobně dojde k dalšímu přijetí.

Na trhu s Bitcoinem je více účastníků než kdykoli předtím. Jiná aktiva, například zlato, zaznamenala odklon od investorů, protože více investorů přechází k digitálním aktivům. Od října zaznamenalo zlato odliv 20 miliard dolarů ve srovnání s přílivem 7 miliard dolarů na trh s BTC.

„Vzhledem k tomu, jak velká je finanční investice do zlata, jakýkoli takový přechod ze zlata k „ alternativní “měně znamená pro Bitcoin dlouhodobě velký vzestup.“

uvádí se v poznámce.

Cena je stabilnější

Se stabilní cenou nad 50 000 USD nyní vědátoři sledují cenový bod 130 000 USD, což JPMorgan říká, že je reálnou možností, za předpokladu určitých faktorů.

„Mechanicky by cena Bitcoinu musela vzrůst (až) na 130 000 USD, aby odpovídala celkové investici soukromého sektoru do zlata. Pokles ceny zlata od té doby mechanicky snížil odhadovaný růstový potenciál BTC jako digitální alternativy k tradičnímu zlatu za předpokladu vyrovnání s váhou portfolia zlata.“

uvádí se v poznámce.

Aby k tomuto posunu mohlo dojít, bude se muset volatilita Bitcoinu sblížit s volatilitou zlata. Aktuální tříměsíční volatilita je na 86 % ve srovnání se 16 % u zlata. Poznámka tedy uzavírá, že cenový bod 130 000 USD bude víceletým procesem a dlouhodobým cenovým cílem.

Závěr

Bitcoin je stabilnější, než býval na začátku. A cena vypadá, že bude stále růst. Máte za to, že Bitcoin poroste až na 130 000 USD?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: