Pokuta 571 milionů dolarů za podvodné obchodování s bitcoiny

4
(6)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Americký federální soud nařídil britskému státnímu příslušníkovi, aby zaplatil pokutu přes 571 milionů USD za provozování podvodného systému obchodování s bitcoiny.

Prohlášení Commodity Futures Trading Commission (CFTC) naznačuje, že obviněný, identifikovaný jako Benjamin Reynolds z Manchesteru v Anglii, podvedl 169 osob z USA.

Soud nařídil Reynoldsovi, aby obětem zaplatil 143 milionů dolarů a civilní peněžní pokutu ve výši 429 milionů dolarů.

Reynolds údajně oslovil 22 190 542 uživatelů internetu prostřednictvím veřejného webu, platforem sociálních médií a e-mailové komunikace. Celkově mezi květnem 2017 a říjnem 2017 podvedl nejméně 1 000 lidí po celém světě.

Obviněná falešná společnost

CFTC uvádí, že Reynolds lhal zákazníkům, že jeho firma Control-Finance obchoduje s jejich bitcoinovými vklady na trzích s virtuální měnou. Obviněný dále tvrdil, že si najal specializované obchodníky na kryptoměny, kteří zaručili zisky všem zákazníkům. Podle CFTC:

„Postavil také propracovanou síť affiliate marketingu, která se spoléhala na to, že podvodně slíbila, že vyplatí nadměrně velké zisky, odměny a bonusy za doporučení, aby povzbudila zákazníky. Reynolds neuskutečnil žádné obchody jménem zákazníků, nezískal pro ně žádné obchodní zisky a nevyplácel jim žádné odměny ani bonusy za doporučení. “

Obžaloba již dříve uvedla, že přidružené účty předstíraly zůstatky, které nebyly zálohovány skutečnými bitcoiny.

Reynolds později zmizel poté, co nedokázal vrátit zisky z vkladů zákazníků, jak bylo dohodnuto.

Soudní písemnosti rovněž naznačují, že britský občan zfalšoval dokumenty UK Companies House, aby přesvědčil oběti, že podniká legálně.

Vzhledem k tomu, že se Reynoldse nepodařilo najít, umožňuje soudní příkaz americkým orgánům, aby vyhověly rozsudkům vůči majetku obviněného, ​​zejména ve Spojených státech.

Závěr

Kryptoměnový trh může být velice nebezpečným místem, zejména pokud vám nedělá problém důvěřovat cizím lidem. Při investování proto buďte obezřetní a získejte si vždy dostatek informací o daném projektu. Hackeři a podvodníci zde čekají na každém rohu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Linda

takovou vykalovinu muze vymyslet fakt jen “system”. Poplacaji se po ramenech jak mu to natreli a nic se pritom nevyresilo. Astronomicka pokuta kteou nikdy nikdo nezaplati, ale pripad uspesne uzavren.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: