Podvodníci napodobují i e-maily CoinDesku – jak se proti podobným hackům chránit

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoprostor je fascinujícím prostředím nejen pro investory. Bohužel od svého počátků má tendenci lákat podvodníky z celého světa. Svědčí o tom i hacky ze začátku července, kdy byly “uneseny” Twitterové účty několika prominentních uživatelů, včetně prezidentského kandidáta Joea Bidena, technologického titána Billa Gatese, Jeffa Bezose a dalších.

Ve stejný čas byl také zneužit účet CoinDesku, což bylo zdaleka poprvé, kdy podvodníci využili tuto značku, jejíž prostřednictvím se snažili rychle vydělat peníze.

Dříve podvodníci napodobovali reportéry CoinDesku v Telegramu a podobných sítích, a obvykle slibovali zpravodajství výměnou za platbu. Nyní někteří hackeři posunuly své triky na novou úroveň.

Během posledních několika týdnů společnost CoinDesk zaznamenala, že podvodníci kopírují celé jejich zpravodajství, přidávají škodlivý odkaz do textu a mění předmět v e-mailovém sdělení, aby zprávu zdůraznili. Poté odešlou e-mail na seznam aktivních adres, které pravděpodobně získali zprostředkovatelé dat ignorující soukromí, a dokončili tak phishingový program. Odkaz v textu pak klasicky vede do phishingové pasti.

Rozdíl mezi originálem a podvodem

Na první pohled je originál od podvodu těžko rozeznatelný. Pravidelní odběratelé rozdíl mohou poznat podle jiného písma. Nováčci nemají šanci. Existují však rysy, podle kterých se můžete orientovat. Pozornost můžete například věnovat škodlivému odkazu, který bývá obvykle krátký, hned za hlavním sdělením a odkazuje na stránky společnosti, o níž jste nikdy neslyšeli.

Podledné e-maily vs. originál od společnosti CoinDesk můžete porovnat například níže.

Falešný e-mail:

screen-shot-2020-07-29-at-3-51-23-pm
Scam email that mixed a fake “news” story with content taken from our newsletter
Source: Screenshot

…a originál:

screen-shot-2020-07-29-at-3-50-52-pm
The real “Crypto Long & Short” newsletter
Source: Screenshot
Společnost CoinDesk pracuje na identifikaci těchto podvodníků, aby platili za své zločiny a dále vylepšují zabezpečení nejen zpravodajských e-mailů.

Závěr

Vždy se ujistěte, že máte své e-maily zabezpečené, chraňte svá hesla a buďte opatrní na podezřelé odkazy. Jakékoliv citlivé údaje si nechte jen pro sebe a uchovávejte na bezpečném místě, nejlépe mimo zařízení, jenž má přístup k internetu. Podrobnější návod, jak ochránit své soukromí, naleznete v našem starším článku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img