Scams: podvody v kryptosvětě a jak se jim vyhnout

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin a další kryptoměny nabízejí nejen skvělé investiční příležitosti, existují však u nich také velké příležitosti pro provádění nejrůznějších podvodů. Jelikož je tento trh vcelku nový, je nezbytné, aby se investoři do kryptoměn naučili základní pravidla. Jaká to jsou?

Detekce scamu (podvodu)

Stejně jako u každé jiné investice, existují rizika spojená také s kryptoměnami. Pro nováčky se mohou kryptoměny jevit jako velmi složité, čehož mohou podvodníci snadno využít ve svůj prospěch a obrat vás tak o vaše prostředky.

Pro začátek detekce podvodu je důležité dodržovat těchto pár pravidel:

  • Zkontrolujte si, zda se internetová stránka bezpečně připojuje přes https, nikoliv http. Poznáte to tak, že na začátku webové adresy naleznete obrázek zámku a při rozkliknutí se zobrazí připojení je bezpečné.
  • Pokud na webu nacházíte špatnou gramatiku, pochybné odkazy a hlavně neobvykle vysoké zisky, postupujte s nejvyšší možnou opatrností. Zkuste si na stránkách nalézt informace o společnosti, o jejím sídlu, o lidech, kteří v ní pracují  a zda je společnost registrována.
  • O stránkách si vždy najděte co nejvíce informací na různých kryptofórech, ověřovacích webech a podle recenzí uživatelů. Kryptokomunita obvykle šíří zprávy o podvodných stránkách velmi rychle.

Jaká peněženka?

Ačkoliv ověřené kryptoměnové burzy jako Coinbase, Kraken nebo Binance nabízejí v dnešní době pokročilé zabezpečení, nic se nevyrovná hardwarové peněžence. Na trhu figuruje česká společnost Trezor nebo francouzská společnost Ledger.

Základní pravidlo pro vlastnění Bitcoinu je, že pokud nevlastníte privátní klíč, nevlastníte kryptoměnu vůbec.

Závěr

Kryptoměnový trh je velmi mladý a je důležité se pořádně informovat, obzvlášť před první investicí do kryptoměn. U investice do kryptoměn tak buďte vždy velmi obezřetní a získejte si dostatek informací o dané stránce nebo společnosti předem.

Máte-li dotazy, můžete se obrátit na stránku diskusního fóra Kryptomagazin CZ

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře