JPMorgan experimentuje s blockchainovými platbami

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Finanční gigant J.P. Morgan oznámil experimenty s blockchainovými platbami mezi autonomními zařízeními. Jedná se tak o překvapivý obrat poté, co finanční společnost před nedávnem diskreditovala Bitcoin.

Přeshraniční platby na blockchainu

Finanční gigant J.P. Morgan úspěšně otestoval blockchainový přenos mezi satelity jako součást svého programu Internet of Things (IoT) pro automatizované platby. Do svého týmu přizvala mnoho odborníků na kryptoměny a technologii blockchain.

Výzkumný a vývojový tým banky kromě okamžitých přeshraničních plateb fungujících na technologii blockchain zkoumá mimo jiné myšlenku plateb do vesmíru. Plán vesmírných plateb přichází s právě pokračujícím vývojem programu osídlení Marsu.

Vedoucí týmu blockchainových plateb, Tyrone Lobban, se pro zpravodajský portál FNLondon o vesmírných platbách vyjádřil následovně:

„Přemýšleli jsme o tom, jak by systém plateb ve vesmíru vypadal z dlouhodobého hlediska. Nejprve jsme ale museli dokázat, že je to vůbec možné, testováním některých základních komponent.“

Banka se podle posledního sdělení připravuje na blízkou budoucnost pro zařízení Internet of Things, jako jsou například chytrá auta, ledničky či chytrá domácnost. Ve finále to může znamenat, že chytrá auta budou platit za palivo autonomně nebo lednice bude objednávat potraviny na dálku.

Podle J.P. Morgan k otestování jejich blockchainových plateb použila banka soukromě pronajaté satelity z dánského GOMspace. Experiment byl založen na iniciativě společnosti Onyx. Generální ředitel Onyx, Umar Farooq, pro zpravodajský portál řekl:

„Cílem bylo prozkoumat platby IoT plně decentralizovaným způsobem. Nikdo není decentralizovanější a oddělenější od Země než vesmír.“

Závěr

Společnost J.P. Morgan uvádí, že věnovala značný čas zkoumání blockchainové technologie. Elon Musk před nedávnem prohlásil, že na Marsu budou probíhat platby prostřednictvím kryptoměn. Podle nejoptimističtějšího scénáře by se první lidé mohli vydat na rudou planetu již v roce 2024.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: