Ekonomika Marsu poběží na kryptoměnách – tvrdí Elon Musk

4.9
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel SpaceX a spoluzakladatel elektromobilové společnosti Tesla Elon Musk uvedl, že jakákoli budoucí ekonomika na Marsu poběží na kryptoměnách. Kdy se tak stane?

Kryptoměny ve vesmíru

Vizionář Elon Musk, který je mimo jiné jedním ze spoluzakladatelů platebního gigantu PayPal, doufá, že první lidi vyšle na Mars již v roce 2024. Cílem mise je vytvořit co nejrychleji soběstačné město na Marsu.

V reakci na twitterové vlákno výzkumníka Lexe Fridmana, souhlasil Elon Musk s tím, že ekonomika Marsu poběží na kryptoměně. Kryptoměna by se dle jeho odpovědi mohla nazývat jednoduše Marscoin.

Marscoin vznikl v roce 2014 a zaznamenal krátký růst popularity během býčího trhu až do konce roku 2017. Od té doby upadl do zapomnění. Dalším kandidátem na kryptoměnu by mohla být také meme kryptoměna Dogecoin.

Cesty na Mars

Elon Musk rád sdílí své vize s cestováním na Mars, které chce uskutečnit do konce roku 2024. Na začátku minulého roku nařídil zaměstnancům vesmírné společnosti SpaceX, aby urychlila vývoj nové generace Starship rakety.

V prosinci 2020 proběhly první letové zkoušky prototypu hvězdné lodi. Elon Musk chce dle zpravodajského portálu Independent vybudovat flotilu vesmírných lodí o kapacitě 1000 lidí. Každá z nich bude schopna pojmout až 100 lidí.

Pokud se podaří posádce SpaceX vybudovat osídlení na Marsu, podle mezinárodního práva by se uznal Mars jako svobodná planeta. V podmínkách internetového projektu Starlink společnosti SpaceX stojí:

„Žádná vláda na Zemi nemá nad marťanskými aktivitami autoritu ani svrchovanost. Spory budou řešeny prostřednictvím samosprávných principů stanovených v dobré víře v době marťanského urovnání.“

Závěr

Je pozoruhodné, jak si kryptoměny za necelých třináct let své existence vybudovat místečko na výsluní. Před deseti lety by určitě nikoho nenapadlo, že se s kryptoměnami počítá na vesmírných misích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

tak to marscoin vystreli do nebes jako doge :-)))
stada vovci – co nepremysli je stale 90% v populaci.staci cist jen diskuze 🙂

nic proti vizionarstvi – ale tohle uz je za hranou.
krypto zcela jiste – na marsu urcite nikdo nebude vozit tuny bezcennych papirků a drobnych minci.
to jen 90% lidi si jeste mysli,ze budou do kramu chodit s cihlami zlata a nechapou co je delitelnost (skalovatelnost) – NATOZ PROCENTA!!!!!

Bit Coin

Elektronická měna krytá zlatem (googlujte “e-gold”) znamená, že nemusíte chodit do krámu s 31 kilovou cihlou. Cihlu odnesete do “banky”, ta na účet připíše 31000 miligramů zlata a těmi budete platit.

Navíc nechápu, do jakého krámu byste chodil s cihlou zlata. Leda tak do prodejny Bentley.

Uncová zlatá mince (velikost cca jak 20koruna) je 45 tisíc korun.

Zlatý dvacetifrank je tak 8000 Kč.

Stříbrná uncová mince je tak 700Kč.

V prvorepublikové pětikoruně je stříbra tak za 100Kc.

Jo a jasně, na Marsu se samozřejmě bude platit kryptem.
Ale nebude to žádný Doge či MarsCoin, ale bitcoin.
https://odlukapenez.cz

Protože ten mezi tím získá dominanci na Zemi (Doge jistě NE).
A Mars bude z 99.99% závislý na dovozu všeho ze Země.
spot_img