Elon Musk vyzývá uživatele, aby vyzkoušeli vesmírný internet Starlinku

3.8
(219)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnost Elona Muska SpaceX zve lidi, aby v beta verzi vyzkoušeli satelity Starlink, jenž slibují přístup k internetu prakticky odkudkoli na Zemi. 

Společnost s 36 miliardami dolarů má nyní na oběžné dráze přes 500 satelitů. Minulý týden oznámili, že testování vesmírné internetové platformy by mohlo začít do několika týdnů.

Na webové stránce společnosti byla zveřejněna pozvánka k registraci pro uživatelské testování. Účastníci se zde zaregistrují svou e-mailovou adresou a PSČ. Testování by mělo započít letos v létě na severní polokouli. Společnost slibuje, že bude všechny informovat, pokud v jejich oblasti dle PSČ budou probíhat zkoušky.

E-mailové oznámení Starlink

E-mailové oznámení Starlink.

Ambiciózní cíle zajistí rychlý internet po celém světě

Satelity SpaceX mají odvážný cíl překonat digitální propast. Polovina světa – převážně chudé a venkovské komunity – stále nemá přístup k internetu nebo trpí špatným připojením s neúměrně drahými službami.

Koncem tohoto roku bude společnost Starlink připravena na komerční uvedení na trh v Severní Americe. Konečným cílem společnosti je síť tisíců satelitů, která do roku 2021 poskytne internetové služby téměř kdekoli na světě.

Původním cílem společnosti Starlink je pomoci oblastem se špatným připojením k internetu, Musk ale plánuje poskytovat levné internetové služby také v městských oblastech. Satelitní platforma slibuje rychlosti 1 gigabit za sekundu s latencí kolem 30 milisekund, to je dle Muska dost pro rychlé hraní videoher na konkurenční úrovni. Pro srovnání, průměrná rychlost širokopásmového připojení ve Velké Británii je 64 megabitů za sekundu.

Ne všichni jsou z plánů nadšení

Tyto ambiciózní plány však vyvolaly nepokoje mezi hvězdáři. Ti si stěžují na světelné znečištění a narušování pozorování oblohy. Společnost SpaceX slíbila, že do satelitů přidá sluneční clony, které pomohou tento problém vyřešit.

Podobné plány mají i konkurenti z celého světa vč. spol. OneWeb, Amazon, Facebook, Space Norway a Telesat. Musk dokonce nabídl vypustit satelity svých konkurentů do vesmíru, samozřejmě za poplatek.

Závěr

Elon Musk je technologickým vizionářem a aktuálně jedním z nejsledovanějších podnikatelů na světě. Jeho společnost SpaceX je vůbec první firmou, které se podařilo uvést do provozu vesmírné rakety, které lze použít vícekrát. Mezi jeho cíle nepatří jen zlepšení internetového připojení pomocí satelitů, ale například také kolonizace Marsu. Pokud půjde vše podle plánu, již za tři roky by se k této planetě mohla dostat živá posádka. Máme se tedy na co těšit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 219

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Blahomrav Ducánek

Kdysi jsem četl o tom, že “inteligence” buněk skokově roste při dosažení jejich určitého počtu. Z hlediska ohromného vesmíru jsme podobni buňkám. Snad se díky dostupnosti informací zvýší inteligence těchto buněk natolik, že už konečně přestanou vymýšlet ty někdy až zarážející počiny, které nemají s inteligencí nic společného. Sám se na to těším.

Antisocialista

Takže se už nikam neschovate , nad každým kousíčkem zeme bude satelit a seshora do vás prát neškodne zaření které je bezpečné a to až do te chvile než dostanete nejakou příjemnou nemoc ….miru alahu a rychlemu připojeni bez ktereho nemužeme být – zdar

spot_img