CEO Dogecoinu, Elon Musk, úspěšně dostal astronauty do vesmíru a začíná psát novou kapitolu vesmírného businessu!

3.9
(7)

Zprávy a souhrny

Kryptoměny, technika a věda spolu velmi úzce souvisí. Včera jsme byli svědky jednoho velkého milníku. Elon Musk, který byl v jednom hlasování zvolen za nejlepšího hypotetického šéfa kryptoměny Dogecoin, dokázal úspěšně dostat do stratosféry dva nové muže a začíná tak psát novou kapitolu vesmírného podnikání.

Elon Musk, technologický magnát s nepřímými vazbami na kryptografický průmysl, včera 30. května 2020 dokázal úspěšně vyslat na oběžnou dráhu dva americké astronauty. Šlo o vůbec první úspěšné použití soukromého vesmírného plavidla s posádkou v historii. Pro Fox News 27. května se vyjádřil těmito slovy:

“Bude to poprvé, kdy soukromá společnost vyšle astronauty na orbitu. A bude to také poprvé od poslední mise raketoplánu v roce 2011, kdy se start uskuteční z americké půdy.”

Elon Musk jako zakladatel SpaceX

Elon Musk je veřejnosti nejvíce znám jako generální ředitel futuristické automobilové společnosti Tesla a do raketového průmyslu vstoupil na počátku roku 2000, jako zakladatel společnosti SpaceX. Už v tuto chvíli můžeme říct, že to byl skvělý krok a urychlil tím o pořádný kus problematiku mezihvězdných startů.

Včera jsme byli svědky historického milníků a úspěchu, kdy se mu podařilo dostat na oběžnou dráhu dva astronauty NASA. Použil k tomu vlastní vesmírnou loď Crew Dragon, která byla poháněná nosnou raketou Falcon 9.

Původní start byl naplánován na 27. května, ale z důvodu nejistoty počasí se nakonec uskutečnil o 3 dny později – 30. května 2020.

Elon Musk a kryptoměny

Zakladatel SpaceX a generální ředitel automobilky Tesla, Elon Musk se do kryptoměnového průmyslu nikdy přímo nezapojil, přestože často komentoval různé jeho aspekty a jak naznačil v odpovědi Joanne K. Rowlingové, údajně vlastní 0,25 BTC.

Tento technický génius se také několikrát pozitivně vyjádřil na adresu Dogecoinu (DOGE) a nechal se slyšet, že toto aktivum “by mohlo být” jeho volba číslo jedna, pokud jde o kryptoměny. V jednom z hlasování na Twitteru jej kryptoměnová komunita označila za nejlepšího kandidáta na CEO tohoto krypto aktiva.

Závěr

Elon Musk se prostřednictvím kosmické společnosti SpaceX snaží významně snížit náklady na vesmírné cestování a právě tato společnost je vůbec první firmou, které se podařilo uvést do provozu vesmírné rakety, které lze použít vícekrát. Hlavním cílem společnosti SpaceX je kolonizace Marsu. První let k této planetě (zatím ještě bez posádky) je plánován na rok 2021 a o dva roky poozději bychom se prý mohli dočkat letu s lidskou posádkou.

Elon Musk je nepřehlédnutelnou postavou, technologickým vizionářem a géniem této doby. Už od dob studií neuznává odpověď, že něco nejde, takže prostě jde a udělá to. Často je přirovnáván k dalšímu velikánovi a vizionáři Stevovi Jobsovi. Víc takovýchto osobností.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: