Jak se J. K. Rowling na Twitteru zeptala, co je to Bitcoin

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Počet denních transakcí na ETH blockchainu na ATH • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin ve čtvrtek zamířil dolů...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Autorka slavného příběhu Harryho Pottera, J. K. Rowling, se veřejně na Twitteru zeptala, co je to Bitcoin. Lépe řečeno, dne 15. května napsala jako odpověď na tweet, kde byla označena: „Nerozumím, co je to Bitcoin. Prosím, vysvětlete mi to.“ To, co se stalo poté, opravdu nečekala.

Jak to všechno začalo

J. K. Rowling opravdu nečekala, jakou masivní vlnu reakcí způsobí jedinou otázkou.

Bitcoinová komunita začala reagovat a různými způsoby se snažila spisovatelce Bitcoin přiblížit. Nechyběly ani známé tváře, jako například Elon Musk.

Elon Musk poznamenal, že si myslí, že „masivní emise měn“ vládami a centrálními bankami způsobuje, že Bitcoin „vypadá ve srovnání s nimi solidně“.

Odpovědi byly různé, lepší i horší

Nakonec se našlo mnoho různých osob z kryptosféry, které se rozhodly spisovatelce první kryptoměnu vysvětlit různými způsoby. Nicméně, v té velké vlně odpovědí se dají najít i poklady. Na některé z nich se podíváme.

Jedna kategorie patří těm, kteří J. K. Rowling nasměrovali na podcasty, knihy a odkazy ohledně BTC. Laura Shin, kryptonovinářka a hostitelka podcastu „Unchained“, nasměrovala Rowling k jedné epizodě její show.

Další kategorií byli respondenti, kteří spisovatelku nasměrovali na bujnou meme kulturu. Ti se v odpovědích pokusili použít témata ze světa Harryho Pottera k vysvětlení bitcoinů.

Odpovědi se dočkala i od známých lídrů kryptokomunity, například od Vitalika Buterina:

Stejně jako Buterin se i ostatní snažili nabídnout trochu techničtější vysvětlení BTC. Spisovatelčiny následné tweety však ukazují, že jí tyto snahy k pochopení nepomohly:

Nicméně, nejlepší vysvětlení se neobjevilo na Twitteru, ale na Redditu. Autorem odpovědi je Greg Maxwell, který spravuje subreddit o Bitcoinu. Jeho odpověď zněla takto:

„Bitcoiny jsou peníze, které mají minimální až žádnou závislost na rozmarech třetích stran. U bitcoinů nemůžete přijít o přístup k vašim mincím ani o možnost je převést jen proto, že se někdo rozhodl, že vás nemá rád nebo že jste politicky nepohodlní.“

J. K. Rowling svého tweetu lituje

Uběhl víkend a Rowling se rozhodla, že s tím vším nechce mít nic společného. Dnes ráno napsala: „3. Nikdy si nepouštějte pusu na špacír o Bitcoinu na Twitteru.“ jako součást jejího tweetu:

Přesto se Rowling zdánlivě nedokázala s Bitcoinem smířit, i když jí byl vysvětlen třeba i podle světa Harryho Pottera.

„Začalo to jako vtip, ale teď se obávám, že se už nikdy nebudu moci přihlásit na Twitter, aniž by se někdo rozzlobil, že nevlastním BTC. Jednoho dne, až uvidíte na ulici ubohou starou ženu, která se snaží vyměnit knihu Harryho Pottera za brambor, Buďte laskaví. Snažila se to pochopit,“

dodala Rowling.

Závěr

Upřímně, po takové smršti odpovědí, narážek, že Rowling nevlastní Bitcoin a rad, že by si jej měla koupit, se nedivím, že s ním nechce mít nic společného. Proto vás žádám, když se vás někdo, kdokoliv, zeptá, co je to Bitcoin, zkuste jim to vysvětlit jednoduše, bez afektu. Třeba na jablku.

Zdroje:

https://beincrypto.com/j-k-rowlings-bitcoin-tweet-receives-massive-response/
https://beincrypto.com/best-and-worst-responses-to-j-k-rowlings-bitcoin-tweet/
https://bitcoinist.com/elon-musk-drops-bitcoin-bomb-on-j-k-rowling-btc-is-solid-compared-to-fiat-money/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře