Ženy v blockchainu 2: Počet žen v kryptoprůmyslu roste

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Verča
V živote som sa naučila pracovať s 2 aspektmi, ľuďmi a peniazmi. Keďže s ľuďmi sa človek učí tak povediac celý život, bola to práve oblasť financií, v ktorej som sa rozhodla napredovať. Napriek tomu, že som sa pohybovala a pracovala vo finančnom sektore a študovala ekonómiu - kryptomeny boli a aj sú pre mňa stále výzvou. Keďže obrátená psychológia funguje takmer 100 %, tak mňa dostala veta: „Ženy v krypte nie sú“ (alebo tak do 5 %). Samozrejme k nim patrí vysoký potenciál a zároveň rizikovosť. Netreba však zabúdať ani na ostatné aktíva a možnosti na trhu. Trh je ihrisko pre všetkých. Poďme sa oboznámiť s rôznymi možnosťami a pravidlami hry, ktoré nie vždy platia.

Ve světě blockchainu však stále více žen ovládá nové profese: investoři, obchodníci, analytici, vývojáři, novináři a dokonce i vedoucí společností.

Tip: 1. díl seriálu najdete zde.

Vedoucí pozice v kryptoprůmyslu

Jen málokdo ví, že nyní existuje více žen zastávajících vedoucí pozice v blockchainu a kryptoprůmyslu než v Silicon Valley. Přední kryptografické společnosti, jako je Binance, jsou toho jasným důkazem, přičemž 40 % – 50 % zaměstnanců jsou ženy a možná je úspěch této firmy skutečně částečně způsoben touto skutečností.

Seznam žen v blochainových startupech a nejen v nich se ukazuje být poměrně dlouhý. Zde je jen několik příkladů. Divize blockchainu IBM a JPMorgan Chase jsou vedeny Marie Wieck a Amber Baldet; Blythe Masters vedla blockchainovou společnost Digital Asset Holdings a stala se ředitelkou JPMorgan Chase, když jí bylo 28 let; a Kaitlin Breitman spoluzaložila Tezos, který ve své ICO získal 232 milionů dolarů.

Rostoucí zájem žen o kryptoměny lze vysvětlit atraktivními investičními příležitostmi trhu, jak vysvětlila podnikatelka Nisa Amoils:

    „Ženy mohou získat více příjmů prostřednictvím obchodování, investic a virtuálního utrácení bitcoinů. A tokenová ekonomika může demokratizovat přístup ke kapitálu například prostřednictvím nabídky security tokenů. “

Úspěšné, neúspěšné i podvodné projekty

Mnoho dnešních projektů, vytvořených ženami nejenže konkuruje projektům vytvořeným muži, ale také mohou překonat své vrstevnice. Implementaci známého protokolu Lighting Network umožnila jeho zakladatelka Elizabeth Stark. Klíčová rozhodnutí v Coinbase činí nejen Brian Armstrong, ale také Katherine Hawn, členka představenstva společnosti. Také Toni Lane Casserley spoluzakládala Cointelegraph a hlavním operačním důstojníkem ConsenSys je Carolyn Reckhou.

Další čestnou zmínkou je Hope Liu. V roce 2018 obdržela 20 milionů dolarů na její blockchainový projekt Eximchain – veřejný a škálovatelný blockchain, který zajišťuje soukromí pro podniky. Poté, co jí řekl nejmenovaný vlivný muž, že „nikdy toho nebude schopna dosáhnout“, protože je žena. Stačí dělat co nás baví,  je to cokoli.

Tyto údaje potvrzují, že divoký západ pomalu, ale jistě získává i ženskou tvář – počet žen v blockchainové technologii vzrostl v posledních dvou letech z 8% na 12%. To zahrnuje i špatné projekty, protože neslavný podvodný projekt OneCoin, který údajně získal 4 miliardy EUR, byl založen Ruzhou Ignatovou. Není to také Divoký západ v jeho ženském projevu?

Ženy v kryptomédiích

Za zmínku stojí také ty, které píšou o blockchainu a kryptoměnách: Některé z těchto žen mají stovky tisíc odběratelů, což je na Twitteru hodně a jsou považovány za influencerky odvětví. Roste počet novinářek a redaktorek kryptografických sloupců – Laura Shin, Lily Katz, Kristina Lucrezia Corner, Rachel Wolfsonová – a tyto dámy drží klíčové znalosti.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: